+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gazdan Benzine geçişteki sıkıntı?

Gazdan Benzine geçişteki sıkıntı?

2004 Clio Symbol aracimda Sequent 24 sistem mevcut.seyir halindeyken cok dusuk hizda hani neredeyse durma hizinda veya birinci viteste tam kalkis yaparken gaz bitipte benzine geciste arac resmen yigiliyor,suratli giderken gecisi hissediyorum ancak rahatsiz etmiyor.Bu durum incelemeyi gerektiren birseymidir.Bunun haricinde hersey mukemmel. 

Depoda gaz bitince sistem sesli uyari veriyor. Bu durumda yakit secici anahtari benzin konumuna almaniz gerekiyor. Bu islemi yapmaniza ragmen mi benzine geciste yigilma oluyor?

Kadir bey,kisa surede ilgilendiginiz icin tesekkur ederim.Aractaki gaz bitipte hemen benzine gesiste sikinti oluyor,bir iki saniyelik olay, akabinde sesli uyari basliyor ve ben anahtari benzin konumuna getiriyorum,daha sonra bir sorun olusmuyor.Butun sikinti gaz-benzin gecisindeki cok kisa sure.Tahmin ediyorum uzun ve dik bir yokusta eger birde yogun trafikte gaz biterde benzine gecis olursa belki trafigi kisa bir sure aksatabilirim.Ama neticede aracta gaz bulundugu surece bu sikintiyi yasamam.Gaz alma imkanim olmadiginda basima gelirse yapacak birseyim zaten olamaz.Ilk kez Ankarada cok yavasladigim ve hemen arkamda da bir aracin oldugu sirada bu olayi yasadim ve bir ara ne oldugunu anlayincaya kadar bocaladim.Dedigim gibi normal hizda giderken gaz-benzin gecisleri bir onem arzetmiyor.Nezamanki duracakmis gibi az suratim oluyor ozaman bunu yasiyorum.Saygilarimla

Cevap: Gazdan Benzine geçişteki sıkıntı?

Sayın Örücü işlerinizde başarılar dilerim.Yakıt geçişlerinde hep iki tür yakıt varken çözümler üretildi. İlk çalıştırma benzinle yeterli ısıya ulaşıldığında Ecu sayesinde LPG ye geçiş programlı sıralı sistemlerde benzini bitmiş tedarik noktasına uzak bir sürücü nasıl davranacak araç doğrudan LPG ile çalışacak mı? aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler