+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzin ve gaz birlikte yakar mı?

benzin ve gaz birlikte yakar mı?

merhabalar benim sorunum şu. aracım 2000 opel zafira. depomda çeyreğe yakın benzinim varken lpg fulledim ve gazda gidiyorum. otobana çıktım ve yaklaşık 60-70 km gittikten sonra benzin lambam yanmaya başladı bu arada lpg göstergem de bir seviye düştü. ne olur neolmaz diye bir istasyona girip benzin aldım. bundan sonra yaklaşık 350 km yol aldım fakatbusefer benzin seviyem değişmedi. arada sırada bu şekilde gaz ile birlikte benzin tüketimide oluyor.sebep ne olabilir. çözümü nedir. şimdiden teşekkürler

Cevap: benzin ve gaz birlikte yakar mı?

İki yakıtı birden kullanmaz kullanması durumun da aracın kötü performansından hissedebilirsiniz.Benzin şamandıranız da sorun olabilir.

aynı sorunu bende hissediyorum gazda giderken benzim seviyemin düştüğünü gözleyebiliyorum. Hatta bunla ilgili servise gitmeyi düşünüyordum. Aracımın çekişinde performansında bir sıkıntı yok ama lpg ile kullanıp arabayı stop ettiğimde tekrar çalıştırdığımda çalışması için marş motorunun 4-5 tur atması gerekirken sadece benzinde kullanırken yarım turda çalışıyor. Bu durumla alakası olabilirmi acaba?

Aracınızın marka ve modeli nedir?

2000 odel opel astra cd

Aracınızın benzin göstregesi düşmemesi gerekiyor.İlgili model araçlar için böyle bir sorun yoktur.Aracınız iki yakıtı beraber kullanamaz kullanması durumun da motor hareket etmekte oldukca zorlanır.Benzin kaçağı veya lpg geçiş sıcaklığınız yüksek olabilir.Uzun marş sorunu için yetkili servise durumu iletiniz aracın lpg kalibirasyonu tekrar yapılması gerek.

teşekkür ederim

benim aracımda da benzer sorun var megane 2 ve bir kıt takıldı bunun için ama halen yolda gıderken dusuyor. bir ikinciside ayda 1000 - 1200 km yol yapıyorum her gün kullanılan bir araç ayda ortalama 50 tl lık benzin gidiyor yaz gunu bile hadi kışın motor geç ısınıyor da yakıyor ama yazın 30 sn de bu kadar yakması normal mi yardım ederseniz sevinirim.İyi günler.

Aracınızın 30 sn lpg'ye geçtiğini yazmışsınız sorunbenzin kaçağı veya benzin göstergesi sanal düşmesi olabilir kontrol ettiriniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler