+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lpg de Buji Ayari

Cevap: Lpg de Buji Ayari

2012 sonrasi honda civic fb7 kasa lpg (BRC) li aracımın bujierini servisinizde değiştirip yol ayarı yaptirdim.Büjiler hondanin katologunda yazan SLZKR7C11S iridyum ngk marka.Buji tırnak sentil ayarını usta 0.70 yaptı.Çok kapali mı olmuş.Biraz daha açılması mı gerek?
    Çok kapalı ve çok açık olunca ne gibi etkisi olur?teşekkür ederim.

Sayın erhanozdari,
    Kondunu verdiğiniz buji tırnak aralığı 1.1 mm ilgili buji için 0.70 mm buji tırnak aralığı çok az, bujiniz çok çabuk aşınabilir hasar görebilir. 1.1 mm ile sorun yaşamıyorsanız tırnak aralığını değiştirmeden kullanınız, istemeniz halinde 0.1 veya 0.2 mm düşürerek kullanabilirsiniz.Öncelikli tavsiyemiz ilgili araçların ateşleme bobinleri güçlü olup tırnak aralığına müdahale etmeden kullanmanız yönündedir. Bilginize

selamın aleyküm opel corsa b 1.4 gls 2000 model aracım 190.000 de şuan çift tırnak gm buji takılı tırnak aralığını düşürmelimiyim aracımda lpg mevcut kiti değiştirmeyi düşündüğüm için markasını yazmamda sorun olmaz sanırım landirenzo marka mevcut uzun yolda 80-100 km arası hızla kullanımda en düşük 7.8 litre tüketim yakaladım bana göre fazla bunu düşürmem mümkün mü bana hangi buji yada aralığını önerirsiniz ve brc nin hangi kitini önerirsiniz düşük bütçeli olursa iyi olur tabi ve önereceğiniz kit ile kaç lt yakarım ben aynı kullanımda

Sayın veliahht,
    Aracın orjinal bujilerini veya tam karşılığı olan LPG bujilerini kullanmanızı öneriyoruz. Tırnak aralığının değiştirilmesini önermiyoruz. Zaruri hallerde 0.1 veya 0.2 mm den fazla değiştirilmesini önermiyoruz.
    Aracınızın her zaman LPG tüketimini ayni şartlardaki benzin tüketimi ile karşılaştırarak doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Şöyle ki, aracınızın 100 km'de 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir. Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır. Bahsettiğiniz orana göre LPG tüketiminizi test edebilirsiniz.
    Aracınıza uygun modellerimiz BRC Sequent32 ile maliyet açısından daha uygun olan GFi'dir. Temelde her iki kitimiz de ayni olup, aralarındaki fark enjektör ve Regülatördür. Her iki kitimizin garantisi, garanti şartları yerine getirildiği sürece (Periyodik bakım vs gibi) 2 yıl veya 100. 000 km'dir.
    Referans araçlar, maliyet ve ödeme seçenekleri için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com 'da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler