+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: soğuk havada düğmeden ses geliyor araç çalışmıyor

soğuk havada düğmeden ses geliyor araç çalışmıyor

İyi çalışmalar benim aracım 93 model şahin aracımı soğuk havalarda gazda çalıştırmak istediğimde düğme üzerinde tüm lambalar yanıyor düğmeden bir cızrtı sesi geliyor (arabanın dışından rahatça duyulacak kadar güçlü) gaz kesici devrye girmiyor ve araç çalışmıyor. aracı benzine alıp çalıştırdıktan sonra tekrar gaza aldığımda herşey normale dönüyor. bu arızayı sadece soğuk havalarda yapıyor. bu sorunu nasıl halledebilirim bana yardımcı olursanız sevinirim

Cevap: soğuk havada düğmeden ses geliyor araç çalışmıyor

Aracınızın tesisatında temassızlık olabilir ve bu durum anahtara da zarar vermiş olabilir.Kontrol edilmesi gerek.

düğmeyi bir kere değiştim başka bir düğme taktık ertesi sabah o düğme ilede aynı sorunu yaptı. bu duruma göre arıza sistemdeki herhangi bir temassızlıktan kaynaklanıyor olabilirmi. ilginize teşşekür ederim

Sayın mosfet44 aracınızda düğme ile ilğili bir problem gözükmüyor fakat düğmenin tesisatında küçük bir hata var oda şaşeyi aldıkları yer den kaynaklanıyor. Şase zayıf geldiğinden dolayı düğmede cızırtı şeklinde bir ses nüksetmekte tesisatı tekrar elden geçirtin gerekirse şase yi aldıkları yeri değiştirsinler. Saygılarımla.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

iyi günler sayın form üyeleri geçenlerde atiker marka lpg anahtarımdan aracın gazına basınca rahatsız edici şekilde bir cızırtı sesi geliyor...2 gün sonrada şimdi yani gaz konumunda gaz akış ledi sarı led yanmıyor ve aracım gazda çalışmıyor ..sorun neyden kaynaklanıyor...yardımcı olursanız şimdiden sevinirim saygılar...aracım 90 şahin....

Alıntı CETIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın mosfet44 aracınızda düğme ile ilğili bir problem gözükmüyor fakat düğmenin tesisatında küçük bir hata var oda şaşeyi aldıkları yer den kaynaklanıyor. Şase zayıf geldiğinden dolayı düğmede cızırtı şeklinde bir ses nüksetmekte tesisatı tekrar elden geçirtin gerekirse şase yi aldıkları yeri değiştirsinler. Saygılarımla.
    birde şase diyorsunuz anahtarın şasesi neredn alınıyor bildigim kadarı ile takın orda baglanıyor degil mi.. saygılar

sanırım cevaplanmayak sorularım...

regilatör üzerindeki gazvalfi üzerindeki veya ana şasede bir gevşeme olabilir.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

Alıntı sahinleroto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    regilatör üzerindeki gazvalfi üzerindeki veya ana şasede bir gevşeme olabilir.
    anladım çok teşekür ederim ...2 önce gaz kesici yanmıştı ben de yenisini taktırdım dügmeyide degiştirdim şase is distiribütörün kutubu gevşemişti..şimdi düşeldi...anahtar normal çalışıyor

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler