+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2005 MEGANE HB 1.4 çekinceler, şüpheler...

2005 MEGANE HB 1.4 çekinceler, şüpheler...

bir yıldır 2005 megane hb 1.4 arac sahibiyim, yılda 15.000 km yapmışım. aracımın yakıt tüketimi ekonomik kullanmaya çalışmama rağmen 19-21kuruş civarı. bu kullanım değerlerine sahip araca lpg taktırmalımıyım? taktırırsam bu tüketim ne kadar düzeyine iner? tanıdıklar ''lpg montajında markadan çok usta çok önemli, adeta şans işi, hatta kumar'' dediler, doğrumudur. yeni sıralı sistemlerde çeşitli forumlarda okuduğum stop etme, bobin yanması, gaz kaçağı vermesi, bir süre sonra tüketimin benzin kadar olması ve arac içinde koku olurmu? arabam daha 35binde orjinalliğine çok zarar verir mi? bir de arabadaki tek lüx olan yol bilgisayarı, (anlık ve ortalama tüketim özellikle) lpg takılınca çalışacak mı? ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...

Cevap: 2005 MEGANE HB 1.4 çekinceler, şüpheler...

1-Sistemlerimiz ile litre olarak benzinden max.%15-20 daha fazla lpg tüketiminiz olur.
    2-Sorunsuz lpg dönüşümü sadece usta veya sadece kaliteli lpg kiti ile olmaz her iki unsur birbirini tamamlaması gerekiyor.Yetkili bayilerimizin kitlerimiz ile birbirlerini tamamladığını söyleyebiliriz.
    3-Ürünlerimiz ile bahsi geçen sorunları yaşamazsınız oluşacak sorunlar mutlaka çözülecektir.Bobin yakması gibi bir olay yoktur ilgili araçların bobinleri sorunlu ve lpg de sorun ortaya çıkıyor sorun oluşması durumun da bu araçlarda Beru marka bobin kullanılmasını öneriyoruz.
    4-Anlık tüketim ve diğer özellikler çalışacak fakat istasyondan aldığınız yakıtın miktarı litre olarak hesaplanan tüketim değerinden yaklaşık %15-20 fzla olacaktır.Bilginize

BRC
    KAYBETMEK YOK..

araştırdım, birçok kişiye sordum BRC en iyisi dediler, şikayet eden de yok sayılır. ama birkaç soru daha: megane 2' lerde (hatta hb'lerde de) lpg dolum yerini benzin dolum yerinin yanına yapmak mümkün mü? böyle birşey duymuştum. simit depo taktırmayı düşünüyorum, simit depodan benzin deposu dolum yerinin yanına olur mu? olursa da bunu her servisiniz yapar mı? 3.000km'de bir fiiltre temizliği yapılması gerek (bakım kısmında yazıyor) çok sık değil mi?

Bu tip uygulamalar bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir olur veya olmaz şeklinde bir bir cevap yazmamız sizi ve montajcıyı sıkıntıya sokar en sağlıklı bilgiyi bölgenizde bulunan yetkili bayilerimizden alabilirsiniz. Bakım aralığımız 10.000 km'dir.Yanlışi yere bakmış olabilirsiniz 3000 km'de tavsiye edilen aracın kendi hava filtresinin kontrolüdür.

BRC
    KAYBETMEK YOK..

Sayın lostnikon; ben bir BRC bayisi olarak buğüne kadar yaptığım Renault marka ve diğer marka araçlardan hiç bir problemim olmadı çünkü BRC markası kaliteli bir kit, buna birde 2-A nın prestiji eklenince sorun kalmıyor. 2-A biz bayilerini her seferinde en ufak bir konuda bile bilğilendirdiği için yenilik yapıldığı anda kit montajı için bayilerini eğitime çağırıyor ve hataya yer vermiyor. Özetleyecek olursak 2-A, BRC ve bayiler i aracınıza LPG taktırılacak en uygun yerler. Size bir sürü referans verebilirim bu konuda, diğer bir nüans ta 7 tane araç markası orjinal LPG li fabrika çıkışlı araçlarında BRC kullanıyor. ( Tofaş-Fiat, Chevrolet, Opel, Daewoo, Hyundai, HF Kanuni, Proton)

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

dün taktırdım, yaklaşık 50 km kullandım. eğer aracın yol bilgisayarı anlık ve mesafe boyunca tüketim eskiden olduğu gibi doğru ise normalde ortalama 6 lt benzin yaktığım aynı yolda ortalama 6.9 lt lpg yaktı ki bu da. 1.74 ile çarpınca km de 12 kuruş yapıyor. bedavadan biraz pahalı. umarım ilk 50 km gibi sonraki 50binkm'de de sorunsuz kullanırım. hissedilirbir performans kaybı olmadı. ilgilenenlere teşekkürler. ))

hayırlısıyla BRC taktırdım , lpg takıldıktan sonra sıfırladım 50 km gittim ve ortalama tüketim 7 litre olarak gözüküyor ,merak ettiğim nokta şu : arac gercekten 7 litre lpg mi tüketiyor yoksa gercek tüketimi hesaplamam için buna ilaveten %15-20 eklemem mi gerekiyor?

Yazan değere %10 ile 20 arası değer eklemeniz gerekiyor yüzde kaç eklemeniz gerektiğini tank dolumu yaparken tesbit edebilirsiniz.

BRC
    KAYBETMEK YOK..

Merhaba,
    Ben foruma yeni katıldım. 2005 Megane II HB 1.4 16V sahibiyim ve bende artık benzine verdigim paralara acıyorum ve BRC demek istiyorum. Ankarada yakında fuarda var. Ben sanırım fuara gittigimde taktıracagım( kampanya olur diyorlar ). Aracım şuanda 100km de 7,7lt yakıyor. Tahmini ne kadar yakar ve Performansı düşermi?

Selam arkadaşlar bende 10.10.2009 tarihinden itibaren ATİKER KULLANMAKTAYIM. 2005 MEGAN II DYM.1.6 16V .Daha 125km oldukça mükemmel ne yalan söyleyeyim çekiş kaybı endişelerim çoktu fakat boşuna endişelenmişim.Tabiki daha yeni kullanıp görmek lazım herkese keyifli sürüşler.Benzin ibresini söylemeye gerek yok zaten bide benzinde ortalam 7.4 idi şimdi 8.8 normalmidir.lpgde biraz daha fazla yaktığını biliyorum ondan kaynaklanıyor herhalde

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler