+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaz filtresi

sayin arkadaslar lpg li aracimda gaz filtresi diye birseyin oldugunu ogrendim ve uzun zamandir bunun degistirilmedigini yada harhangi bir islem yapilmadigini biliyorum.Bir kac sefer gazciya arabami goturdum ve degistirtmek istedim.Bana degismesine gerk yok zaten kirlenen pislenen birsey olmadigini soylediler.Acaba bu filtre aracin neresindedir?Illada degistirin diye israr etmeme gerek varmi?Aracimda eski tip lpg sistemi takili.Opel Vectra 2.0i 1992 model.

Düzenleyen - pro_engineer Tarih: 24/07/2006 21:53:03

Filitre LPG elektrovalfiyle beraber. 
    HER 10.000 KMDE DEGIŞTIRILMESI TAVSIYE EDILIR.

Cevap: gaz filtresi

İyi günler;
    Sequent24 kitine , Seq56 kitinin gaz filtresi takılabilirmi? Bu iki gaz filtresi neden farklı? Seq24 de bulunan gaz filtresi FJ1 tipi. Seq56 da bulunan FJ1 HE model filtre.
    Seq24 kitinde Seq56 nın gaz filtresi takılırsa nasıl bir sonuç gözlenir.
    İkinci sorum ;
    Gaz filtresi , Regülatörün girişine mi , çıkışına mı takılır.
    Aydınlatırsanız , memnun olurum.
    Teşekkürler,
    İyi çalışmalar.

İlk modellerde FJ1 filitre vardı. Şimdi her 2 modelde de FJ1 HE filitre var.
    Gaz filitresi enjektörleri korumak içindir ve regülatör ile rail arasına monte edilir.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Merhaba

9. ayda ankara tunalı'da aracıma sequent 24 taktırmıstım. zaman 10000 kilometre sonra ugrayın filtreyi değiştirelim demişlerdi. 10000 km kullandım (hic bir sorunum yok cok memnunum) değiştirmek için aradığımda başka markaya geçtiklerini söylediler ve kantaş firmasına yönlendirdiler. Dün gittim bir filtreyi açtı temizledi ve geri taktı. fakat şemalardan gördüğüm kadarı ile Elektrovalf üzerindeki filitreyi değilde raile giden filtreyi açmış. Bilgi eksikliği mi üşendi mi bilmiyorum ? Sanırım tekrar gidip o filtreyi değiştirtmem gerekli. Tunalı'yı ciddi bir firma olduğu ve eğitimli kişilerle muhatap olduğum için tercih etmiştim. Onların yönlendirdiği firma bana pek uygun gözükmedi. Ankara'da daha ciddi çalışan, bir firma önerebilirmisiniz?
    teşekkürler

Garanti kapsamındaki sistem için yetkili servis 2 filtreninde değiştirilmesinde( enjektör ve kağıt filtre) 50 ytl ücret istiyor. Bu meblağ uygun mudur? Yoksa garanti dahilinde olduğu için ücret alınmaması gerekmez miydi?

Filitreler sarf malzemesidir. Aynen aracınızın benzin bakımında kullanılan; filitreler, yağ, balata v.s. gibi. Bu nedenle ücretlidir.
    İyi günler.

Cevap: GAZ FİLİTRESİ - EMB66 İSİMLİ ÜYEYE VE BRC KULLANICILARINI BİLGİLENDİRME

Alıntı emb66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

9. ayda ankara tunalı'da aracıma sequent 24 taktırmıstım. zaman 10000 kilometre sonra ugrayın filtreyi değiştirelim demişlerdi. 10000 km kullandım (hic bir sorunum yok cok memnunum) değiştirmek için aradığımda başka markaya geçtiklerini söylediler ve kantaş firmasına yönlendirdiler. Dün gittim bir filtreyi açtı temizledi ve geri taktı. fakat şemalardan gördüğüm kadarı ile Elektrovalf üzerindeki filitreyi değilde raile giden filtreyi açmış. Bilgi eksikliği mi üşendi mi bilmiyorum ? Sanırım tekrar gidip o filtreyi değiştirtmem gerekli. Tunalı'yı ciddi bir firma olduğu ve eğitimli kişilerle muhatap olduğum için tercih etmiştim. Onların yönlendirdiği firma bana pek uygun gözükmedi. Ankara'da daha ciddi çalışan, bir firma önerebilirmisiniz?
    teşekkürler
    Öncelikle herkese slm h.ibrahim kantaş

Sayın emb66 söz konusu aracınıza takılan lpg nin yetkili ve eğitimli bir firmada taktırdığınızı söylüyorsunuz ve firma başka bir markaya geçtiğinden sizi ve sizin gibi bir çok araç sahibini bizim firmamıza yönlendiriyorlar bu demektirki 2a müh a.ş.nin distribitörlüğünü yaptığı BRC marka kitlerin yetkili bayileri ve bu marka catısı altında birleşen türkiye genelindeki tüm bayilerde adınız gibi emin olun ki hepside bir birinden deneyimli ve bu işi yıllarca yapan kişiler dir.
    bu arada aracınızın kontrolunu yapan kantaş firmasının şirket müdürü ve kurucusu Hasan kantaş bey dir, 35 yıllık otomobil sektöründe bu sektörün son 10 yılını tamamen lpg ile uğraş veren biri dir.kantaş firmasına ankara ili veya ili dışından başka bir bayiden yönlendirilen tüm araçlarımızın genel kontrolunu kendisi yapmakta olup olumsuz bir gelişmeye meydan vermemekdedir, Aracınıza herhangi bir mudalede bulunulmamasına karşılık sayın hasan beyin filitrenin durumunu kontrol edip kapatmasını MAŞALLAH KANTAŞ FİRMASININ UYGUN OLUP OLMADIĞI KARARINI VERMİŞSİNİZ?
    bu arada filitrenin her 10000 km deyişecek diye bir mecburiyeti yoktur durumuna göre deyişir.
    hasan beyin yapması gereken sadece siz geldiğinizde filitrenizi söküp sizden 50 ile 60 ytl arasında paranızı alıp yollaması gerekirdi bu durumda kantaş firması deneyimli eğitimli ve uygun bir firma olurdu size göre.
    AYRICA KANTAŞ FİRMASINDAN AYRILIRKEN HASAN BEYE TEŞEKKÜR EDİP TOKALAŞIP ÇIKANDA SİZSİNİZ.
    SAYGILAR

KANTAŞ yetkili servisimiz kendilerinin de belirttiği gibi; güvenilir, deneyimli ve koşulsuz müşteri memnuniyeti vizyonumuza devamlı katkıda bulunan (AYNI ZAMANDA SADIK) bir servisimizdir.
    Kendilerine buradan teşekkür ediyoruz.
    İyi günler.

1979 Yılında KANTAŞ OTO ELEKTRİK Servisi olarak hizmete başladık.

Kurulduğumuz yıldan itibaren amacımız her zaman en üst seviyede hizmet vermekti onun için de her yaptığımız işi kendi işimiz ve kendi aracımız olarak gördük hedefimiz ve amacımız teknolojiyi yakından takipti
    Bu amaçla Ülkemizde lpg dönüşümü yasal olunca 1997 yılında BRC- servisi olduk.

9 Yılı aşkın LPG Dönüşümünü SANAYİ ve TİCARET BAKANLIĞI-TÜRK STANDARDLARI ENSTITÜSÜ (TSE) MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI belgeli tam yetkili servis ve tek iş olarak yapmaktayız 27 Yıldır KANTAŞ OTOMOTİV olarak konusunda uzman ve kalifiye personelimiz ile teknik donanımlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Firma Sahibi ve Kurucusu: Hasan KANTAŞ – H.İbrahim KANTAŞ

GÖREV DAĞILIMI

Şirket ve Servis Müd.
    Hasan KANTAŞ

Genel koordinatör ve danışman
    H.İbrahim KANTAŞ

Makine Mühendisi:
    Halil GERMİYAN

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler