+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracıma hangi LPG taktırmalıyım?

Aracıma hangi LPG taktırmalıyım?

Bende 2000 model seat cordoba 1.6 signo var. LPG taktıracağım ama hangisini taktırmamı tavsiye edersiniz. En iyi performansı hangi model LPG ile alabilirim acaba?

Teşekkürler..

Cevap: Aracıma hangi LPG taktırmalıyım?

Aracınıza uygun modelimiz MY-07'dir.Anasayfada yeralan YETKİLİ SERVİSLERİMİZ linkinden size en yakın servisimizle irtibata geçerek; maliyet, ödeme seçenekleri ve referans araçlar konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

teşekkürler. birşeydaha soracağım. aracımı benzinde iken, yokuş aşağı 70-80-100 km hızla giderken rahatça boşa alıyorum. MY-07 yi taktırdıktan sonra, gaz da giderken de aynı şekilde videsi boşa alabilirmiyim. herhangi bir stop etme olayı yaşarmıyım acaba?

Hemen bu alışkanlıktan vazgeçin. Hiçbirzaman vitesi boşa almayın. Herzaman motoru kompresyona bırakarak yokuş inin. Böylece enjektörler yakıt püskürtmeyecek ve yakıt tüketiminiz olmayacak. Boşa alınca enjektörler yakıt püskürtmeye devam eder.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

teşekkürler. my-07 yi taktırdım ve aracımı dün akşam aldım. depoyu full yapınca sona doğru tır tır tır diye depodan ses geldi.genelde araçlarda depo dolarken yaparmış o ses.bu ses şamandıradan geliyormuş. herzaman o ses gelecekmi acaba?birde aracımı sabah çalıştırıyorum belli bir hararete ulaşınca benzinden lpg ye geçiyor ama bu arada araçta bir tekleme oluyor. bu normalmi?

my-07 takmadan önce aracımla yaptığım benzin harcamasını ekranımda görüyordum. (mesela 100 km de 7.6 lt yakıyorsun diyordu). LPG ile giderken gördüğüm 100 km de ortalama yaktığım yakıt oranı LPG için midir acaba? yoksa LPG de iken artık onu dikkate almamalımıyım?

İlk lpg'ye geçişde anlık tekleme hissedilebilir fakat daha uzun süre olmaması gerek.Pompa basıncaından dolayı bahsi geçen ses gelebilir normaldir.Lpg'de kullanım esnasında yol bilgisayarında yazan değerin yaklaşık %15-20 civarı litre olarak daha fazla lpg tüketiminiz var demektir.

slm. 0y-07taktıralı 3gün oldu. depoyu fuul yaptım ve 145 km kat ettikten soonra depo yarıya düştü.45lt lik depo takılı bene. hesabıma göre yaklaşık 20 kuruş yakıyor. normal benzinle gittiğimde 25kuruş yakıyordu zaten. bunda bir anormallik varmı acaba?. yoksa ayarmı yapılması gerekiyor?

Yakıt tüketimi hesabınızı nasıl yaptığınızı yazarmısınız.

içi boş depoya 65tl lik yakıt koydum.(65/1.78tl=36.5 lt yakıt ediyor.). yakıt seçici anahtar da 4 yeşil ışıkta yandı.bugün itibariyle 220 km yol gittim ve 4 lambadan tek lambaya düştü. ortalama olarak 75 km de bir lamba söndü. (2 lamba söndüğünde depodaki multivalf teki seviye göstergesine baktığımda ibre yarıyı gösteriyordu) Sonuç olarak 48 tl ile 220km yol kat ettim. (65*3/4depo=48tl). 48tl/220km=22kuruş ediyor.Buda demek oluyorki 1 depo lpg ile 300-320km yol yapacağım. (45lt lik simit depo takıldı aracıma)
    Aracım benzinde iken 7,5-8lt yakıyordu 100 km de. o da 0.08/3.28tl=25kuruş.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler