+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kalan LPG miktarını öğrenmek

Post Kalan LPG miktarını öğrenmek

merhaba, aracıma bir hafta önce brc elegant (arabam enjeksiyonlu) taktırdım. lpg kullanımında yeniyim yani, çoğu kullanıcınınki gibi benim aracımdaki ledler de pek dürüst değil. şu aralar harcadığım lpg miktarını tam olarak ölçmek için uğraşıyorum. acaba harcadığımız lpg miktarını bazı arkadaşlardan duyduğum gibi lpg tankının şamandırasına bakarak öğrenebilir miyiz?

teşekkürler...

Cevap: Kalan LPG miktarını öğrenmek

Tank üzerindeki göstrergeden de faydalanabilirsiniz.Ayrıca montajı yapan yetkili bayi aracı size teslim etmeden sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgi vermek zorundadır.Lütfen müsait olduğunuz da yetkili montajcıya müracaat ediniz.

lpg tankı her zaman doğru bilgi verir. Aracınızın her çubukta kaç km yaktığınızı önce ölçmeniz gerekiyor. Benim aracım her çubukta 20-25 km gider. Kırmızıya geldiğinde son 20 km derim.

bende aracıma 1 ay once brc-07 lpg kıtı taktırdım ve taktırdıgımdan berı hiç bır sekılde lpg gosterge ısıkları dogru olarak çalışmıyor depo boş kırmızıya gecıyor 4 ledde yanıyor veya yanıp sonuyor 200 km rahatlıkla gıdebılıyorum 4 kerede pragram attılar guya hiç bır işe yaramıyor lutfen nasıl bunu duzeltebılecegımızı yazarsanız sevınırm... cvp yaıznca mailden haber verırısenı z sevınırım iyi çalışmalr kolay gelsın..

Depo boş olduğu zaman ortadaki led kırmızı ise araç lpg bittiği için benzinde çalışıyor anlamına gelir.Boş depoda dört led yanıp sönüyor ise tank üzerindeki seviye sensöründe sorun var demektir.Durumu yetkili servise iletebilirsiniz.

tank uzerındekı manuel gosterge takılı kalıyo rve servıse gıttıgımde valfe kucuk bı cekıçle vurup duzeltıyorlar 2-3keredır aynı seyı yasıyorum lpg bıttıgı halde gosterge ledlerının hepsını yanmış vazıyette duruyor.. bunu nasıl duzeltebılrız cekıcden baska yontmle garantı kapsamından degıstırebılırmıyım bu valfı ?aracım daah 1 aylık lpg kıtı oldu takılalı.. saygılaırmla..
    kolay gelsın...

Şamandıra sökülüp kontrol edilecek gerekirse değişecek.Yetkili servisden garanti kapsamında soruna kalıcı çözüm getirmesini talep edebilirsiniz.

depoyu fulliyorum seviye gostergesın de 4 yeşil led yanıyor 15 km sonra bırtanesı sönüyor 30-35 km arası iikincide sönüyor 60-70km arası 3.ledde sünüyor 100km sonra tek led yanıp sonmeye baslıyor bu normal degıl sanırım ama alıştım bıtmek uzere oldugunu yaptıgım km den anlamaya calısıyorum .benım ögrenmek ıstedıgım ıkaz sesı gelınce depo bıtmışmı oluyor yoksa bırazdaha gıdermi

İkaz sesi ile tam bitmiş oluyor.Son led yanıp sönmeye başladığı zaman 40-50 km civarı kullanabileceğiz lpg'niz var demektir.Tank tam dolu olarak yetkili bayiye müracaat ederek tank kalibirasyonu yaptırmanız durumunda göstergeniz daha stabil çalışacaktır.Saygılar

merhaba. bende de bir ara lpgnin bitmesine yakın 4 led yanıp sönmeye başlıyordu. daha sonra benzine geçiyordu. uzun zamandır yapmıyor ancak şu sıralar sık sık kendiliğinden benzine geçiyor. düğmeyi kontrol ettim gevşek gibi duruyor. neden olabilir acaba? sorun düğmeden kaynaklı olabilir mi?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler