+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lacetti Motor Titremesi

Lacetti Motor Titremesi

Merhabalar,

2004 model lacetti 1.4 motor hb aracıma 1,5 ay önce brc marka sıralı kit taktırdım. Son birkaç haftadır motordaki titremeler arttı.2500-3000 devirde dahi direksiyonda ve koltukta dahi rahatsız edici ince titremeler başladı. Bu bir problemmi yoksa doğalmı? Konuyla ilgili bilgisi olan varmı?

Cevap: Lacetti Motor Titremesi

Titremeyi rolantide hissedersiniz 2500-3000 devirde hissettiğinize titreme diyemeyiz tekleme olarak adlandırabiliriz.Bahsettiğiniz sorun sonradan ortaya çıktığına göre aracınız da mekanik bir arıza olabilir.Özellikle ateşleme sisteminin kontrol edilmesinde fayda var.

bendede 2005 1.6hb otomatık var sorun buyuk bır ıhtımalle gaz kelebegınden kaynaklanıyor .ben temızlettırdım fakat cozum olmadı . ara sıra yıne tıtreme yapıyor motor arıza lambası yanıyor tanıdık ustaya gıdıp arıza lambasını sonduruyoruz fakat 3-5 gun sanra gene aynı arıza nüks edıyor .dedıgım gıbı bende temızletmek cozum olmadı .degıstırılmesı gerekıyor servısı aradım 370tl dedı 60da işcilik 430 tl tutuyor
    mecburen gıdıcez .:confused0024:

selam
    eğer benzinde böyle titremeler yok ise lpg montajcına danışmanı tavsiye ederim ama yok benzindede yapıyor dersen serviste hallaettikten sonra yine lpg servisine git ayarını yaptır....:PDT_95:
    :PDT_95:

egr valfi ile gaz kelebegi aynı şeymidir hocam .yoksa ikiside ayrı parcalarmıdır .aydınlatırsanız sevınırım tesekkurler

Farklı parçalarıdır.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler