+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: buji kodu

Merhaba Kadir bey lpg li araclar icin soguk buji tavsiye ediyorsunuz 2001 1.6 focus lpg icin tavsiye edeceginiz bir buji kodu var mi Sayet bulamazsak  ornijal bujinin tirnak araligini azaltmam faydali olur mu ?Tavsiye edeceginiz tirnak araligi nedir?
                                                              Tesekkurler iyi calismalar 

2001 Ford Focus icin  2 degisik motor kodu var. FDA/C ve FYDB/D her iki motor icin farkli bujiler oneriliyor.
    Aracin kitapciginda veya servisten tavsiye edilen bujiyi ogrenebilirsiniz. Buna gore benzinle calismayi bozmayacak ama LPG de randimanli calisacak bir bujiyi secebilirsiniz. Tirnak araligi tavsiye edilen bujinin 2 kademe alti olabilir. Yani 1.3 mm ise, 1.1mm gibi. Ayrica soguk bujiyi de denemenizi tavsiye ederiz.

Merhaba bilgiler icin tesekkur ederim.benim arac katalogunda tavsiye edilen buji yazdiginiz gibi motorcraft AZFS22C 1.3 Tirnak araligi 
    Sormak istedigim bu yazdiginiz diger marka bujilerde orjinal bujinin es degeri mi, yoksa tavsiye ettiginiz bir kademe soguk olan bujiler mi?
    Eger tavsiye edeceginiz  soguk bujinin kodunu verme imkaniniz varsa cok memnun olacagim.
                                           ilginize tesekkur eder ,saygilarimi sunarim.

Diger markalar ureticinin onerdigi alternatifler.
    Ornegin listede sizin araciniz icin NGK marka PTR5A-13 kodlu buji onerilmis. LPG icin NGK PTR6A-11 onerilebiliriz.
    MOTORCRAFT icinde 2 kademe soguk ve 1.1 mm tirnak araligi secilebilir.
    iyi gunler.

sayin kadir bey

arkadasimin uno marka aracinda brc sistem atiker simit tank ile takili sistemden memmnun olmasina ragmen gostergesinin duzgun calismadigindan sikayetci  samandirasi ve uzerindeki gostergesi anahtari degistirildigi halde sorun cozulmemis

Atiker tanklarin geometrisi BRC muitivalflere uyumlu degil. Bu nedenle bizim aksam listemizde ATIKER markali tanklar yeralmaz. Tanki degistirince sorun cozulecektir. Tavsiye ettigimiz tanklar SAMCELIK ve STEP markali tanklardir.

kadir bey atiker uymaz diyosunuz.yetkIli servinizde her ebatta ne step var ne de samcelik...bu kimin sucu sizin mi yoksa yetkili bayinin mi.madem uymuyo o zaman atikeri ben kabul etmiyorum.banada 36 lik step gondertin.ama is isten gecti demeyin..benimde gosterge kafasina gore yanip sonuyor.gecen gun depoyu doldurdum.35km sonra tek led yanmaya basladi daha sonrasindada 300 km gittim.gercekten cok ayip.burda insanlarin buyuk cogunlugu bundan sikayetci.
    SISTEMDEN TEK SIAYETIM BU.

Bu konuyu montaj yaptirdiginiz servisten talep edeceksiniz. Bir de bize hangi bayi oldugunu bildirirseniz gerekli incelemeyi baslatalim.

Afyon Anfi Oto da Atiker tank kullaniyor. Bende de ayni sorun var ama artik bu servisin sorunlarindan biktim.  Gosterge yerine her molada bagaji acip tank uzerindeki gostergeye bakiyorum.

Kadir bey iyi gunler  
    arabama montaj yaptirirken serviste kesilmis sadece multivalf kismi kalmis bir simit tank gordum . ne ise yaradigini ve neden kesildigini merak ederken  simit tanki olan bir arac  servise geldi onun da sikayeti gostergenin sorunlu olarak yanmasiydi .. ordaki ustalar arabanin montajli multivalfini sokup. kesik tankin ustune oturtarak samandiranin boyunu ve acisini ayarladilar ve samandira normal olarak hareketine basladi sonuc ta musterinin sorunu cozuldu belki servislerinizde boyle basit ama sorun cozumune yonelik bi yenilik kullanilabilir .saygilar iyi gunler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler