+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Motor sesi

2005 nissan primera ya sirali sistem takdirdim.Henuz bir hafta olmadi.sistemi takan usta atacta hafif bir tikirdama seklinde arti ses olacagini soyledi.Fakat motor sesinin sanki dizelmis gibi degisdigini hissediyorum.Bu normalmi ille de sesin degismesi mi gerekiyor.Bunu disinda simdilik memnunum.Ayrica aracta anlik ve toplam tuketimi gosteren yol bilgisayari var.Buna
    hala guvenebilirmiyim.Yoksa 1.2 ile carpacakmiyiz.Reno icin boyle bir ekipmandan bahsetmissiniz.Nissana yokmu?

Merhaba,

ses konusuyla ilgili "BRC Enjektorlerden Ses Geliyormu????? " baslikli, yazismalarini baslattigim yaziya goz atmanizi tavsiye ederim. Diger konuyla ilgili daha uzman arkadaslar yanit verecektir ancak ben vw golf aracimda yol bilgisayarinin gosterdigi degerin %20 fazlasini hesapliyorum. (aslinda buda %17-18 arasinda kaliyor.)

Hayirlisi olsun, gule gule kullanin.

Sn. Avukatahmet1, 
    Aracinizin montaj resimlerini bize gonderebilir misiniz?
    Iyi gunler.

fotograflari gonderiyorum.(mail adresinize) Cok net degil ama bir fikir verebilir.Parcalar Motorun arka kismina saklandigi icim tam goruntu alinamiyor.Acaba sesin artma sebebi surucu kisma yakin montaj yapilmasindan olabilirmi.Motorun onunde olsa daha az ses gelebilirdi diye dusunuyorum.Izmir de montaji Power otogaza yaptirdim.Yetkili goruntu acisindan boyle saklamanin daha iyi oldugunu soyledi.Hakli yonu de var.Dikkatli bakmadiktan sonra LPG sistemi fark edilmiyor.Fakat ses de olmasa iyi olurdu.Cok mu sey istiyorum acaba?bir de sunu sormak istiyorum dizele benzer bir tikirdama normalmi

Power oto gogus bolumu veya enjektorlerieses izolasyonu yaparak daha iyi bir konfor saglayabilir. Servisle gorusmenizi tavsiye ederiz.
    Sorunsuz kullanimlar.

Bugun Power Otogazda Selim Ustam la birlikte, enjektorlerin etrafina sardigimiz izolasyon malzemesi sayesinde, dizel motor gibi cikan enjektor sesinden bi nebze olsun kurtulduk.
    Benim aracimda sesin tamamen kesilemeyecegini dusunuyorum. Cunku aracim 97 model Renault Europa.
    Yani ses izolasyonu cok iyi olan bi arac degil, hatta yok bile diyebilirim  
    Ama belli bir modelin ve de konforun ustundeki araclarda (BMW, Mercedes,VW,Opel......) boyle bir sesin gelmesi, kullanicisini ne kadar uzebilecegini tahmin ediyorum.
    Ben simdilik, oncekine gore  yarinin da altina inen enjektor sesinden memnunum.
    Daha sonralari sikayetim devam ederse motor kaputunun altina uygulanan izolasyon malzemesini dusunuyorum.
    Sanirim sesi azaltmamizda enjektorlerin bagli oldugu raille manifoldu arasindaki metal baglantiyi devre disi birakmamizinda fydais oldu.
    Metalden-metale ses iletimi ust duzeyde oldugundan sanirim, ses artiyordu.
    Raili de bosta birakmadik elbet onu da baska bi yontemle sabitledik.

Tekrar,
    Tesekkurler 2A Muhendislik, 
    Tesekkurler Izmir Bornova Power Otogaz....

servisle gorusun sesi azalticaklardir

Merhaba,

dikkatimi cekti "servisimle gorustum izolasyon yaptik vs" diye yazmis syn. egemenbaris siz yine "servisle gorusun sesi azalticaklardir" diye yazma ihtiyaci gormussunuz. 

Acaba anadagitici sizlersiniz de bir forum kullanicilari bunu bilmiyoruz?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler