+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: OTOMATIK VITESLI ARACLARDA UYGULAMA NASILDIR ?

merhabalar, 2001 model clio HB otomotik vitesli arac sahibiyim. Benim bir kac sorum olacak.

1) Otomatik vitesli araclarda LPG uyuglamalari nasil sonuc  vermektedir ? Sanzimanin-motor uyumunu etkilemekte midir? Clio HB icin kac litrelik depo kullanilabilir?

2) en son teknolojide arac icerisinde gaz kokusu duyulmakta midir?

3) En son fakat en onemlisi, LPG depolarinin carpismalara dayanikliligi nasildir?

ilginize simdiden tesekkurler.

TOLGA

sayin  Tolga
    bu supheleri zamaninda bende cok yasadim.Benim aracim 2000 model 1.6 16v megane bva-yani otomatik-sistem takilali 4 ay bir kac gun oldu ve 7000 km yi gectim lpg sistemiyle...
    Bir kac sikinti oldu ama hepsi 2A guvencesiyle cozuldu ve cozulmeye devam ediyor.Kesinlikle tavsiye ederim ekonomi-performans-guven aradigin her seyi 2A-brc ikilisinde bulacaksin.sana tavsiyem. Montaja karar verdikten sonra bir bayiye giderek mumkunse bir aracin montajini izlemen; iscilige, bayinin tutumuna bakman,onemli olan montajin ve ayarlarin ehil ellerde yapilmasi, icine sinerse  icinde en ufak tereddut olmadan donusum yaptir sonrada tadini cikart...
    dolayisiyla 1. sorunu kismen cevaplamis oluyorum.Depo biraz senin tercihine bagli bir konu...Ben 45ltlik simit depo kullaniyorum bagaj-goruntu hersey cok iyi, tek sikinti ekonomuik oldugu icin o kadar cok geziyosunki 36lt gaz cabucak bitiveriyor keske daha buyuk tank taktirsaydim diye dusunuyorum.

2-Aracta gaz kokusu olmasi normal bir durum olmaz varsa montaj arizali-hatalidir....
    3-benzin tankindan 2-4 kat daha kalin ve esneme ozelligi daha fazla oldugundan benzine gore daha az tehlikelidir.Bu konuyla ilgili resimler sitede vardi...

Sonuc olarak montajdan sonra keske daha once yaptirsaydim diyecegine eminim.Benim bundan sonra benzinle araba kullanmaya hic niyetim yok....Tabi bir benzin istasyonum olmazsa ilerde

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler