+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ford taunus 1.6 gl lpg yardimm ...

Iyi gunler Iyi calismalar.
    yeni aldigim   1988model, 1.6gl, 4 vites orjinal 120.000 de olan aracima  aldesa marka lpg kiti montaji yaptirdim (AY-OK otogaz izmir de) . Ancak aracim 25 litre gazla ancak 150 km yapiyodu. Servise goturunce eksoz degerlerinde subaplarin cok siki oldugu soylendi . Gaz ayarinda bisey yokmus.   Sadece subaplar yuzunden bu kadar yakit harcarmi bu araba ?   Birde hava filtresi girisini biraz kapattilar. cunku arac cift bogaza gecerken silkeleniyordu diyaframin biraz alismasi icin zaman gecmesi gerekiyormus dendi . tam acik olunca gazi ememiyormus diye soylediler .  bu alisma olayi ne kadar dogru?  cevaplariniz icin simdiden sagolun ..

LPG donusumunde alisma diye bir olay yok. Araciniz benzinde duzgun calisiyorsa, LPG de daha duzgun calisir.
    Aracinizi 4 gaz analiz cihazina sokacaksiniz; gazda ve benzinde degerleri (CO-HC-CO2-Lambda-AFR) oranlarini ayri ayri bize bildirirseniz size ne oldugunu soyleyebiliriz.
    Ancak bu istedigimiz degerleri benzin ve gaz icin ayri ayri eksiksiz bildireceksiniz.
    Iyi gunler.

arkadasim donusumu ne kadfara yaptirdin ve niye brc yi denemedin

iyi gunler 
    arabamin bujilerini degistirip distiribitor kapagina bakim yaptiktan sonra ve subaplar ayarlandiktan sonra cekisi duzeldi. 
    sonra 4 gaz analizine goturulup   gaz ayari tekrar yapildi bu sefer analiz sonuclarinda bi sorun gorunmedi .  yani sorun atesleme ve subab ayarlarindan kaynaklaniyormus.  tamirci de subablarin siki oldugunu soyledi.  gaz analiz degerlerini almayi unuttum. ancak analiz degerleri bilgisayarda gosterilen sinirlar arasindaydi.   son ayardan sonra yakit durumu duzeldi. Iceriye gelen gaz kokusu kesildi. ve arabanin cekisi normal durumda ..  dun depoyu fulledim. ne kadar yaktigini  size en yakin zamanda bildiririm ...
    SONUC tum forumda belirtildigi uzere arac benzin sistemindeki arizalar giderilince lpg deki arizalar sorunlar  otomatik olarak ortadan kalkiyor... Birde ikinci el araba alinca hemen gidip atesleme sistemine, bujilere, yagina, trigerine guvendiginiz bir tamircide baktirin. maddi imkaniniz varsa hemen orijinaline uygun parcalarla gegistirin. 
    ford taunus 1.6 icin motocraft 4 adet buji 18 ytl, hava filtresi 4 ytl, triger kayisi 6,5ytl, yag filtresi 4 ytl iscilik bedeli (subab ayari ve yukaridaki parcalarin degisimi )  40 ytl 
    yani yaklasik 100 ytl ile yakiti azaltabilirsiniz.. 

Kadir beye ilgisinden dolayi tesekkur ederim 

kazasiz sorunsuz  surusler

hayirli olsun
    sorunu halletmenize sevindim. forumun diger yazilarinda da yazdigi gibi bazen benzin sisteminden kaynaklanan bi sorun icin LPG sistemini suclayabiliyoruz
    neyse ki sorun halledilmis...
    yalniz bisey dikkatimi cekti
    triger kayisi 6,5ytl yazmissiniz, gercekten dogruysa ne kadar uygun bir fiyat
    kendi arabaminkini mayista degistirdim de keske benim ki de 6,5 ytl olsaydi

kanki arabanin modeline bak  neymis fort 
    unutma alirsin fort olursun lord

ford yazacaktim fort yazdim pardon

ttabii model dusuk olunca fiyatlar da dusuyor haliyle 88 model araba sonucta

egemen seninki nekadardiki ole yamisin?

kusura bakmayin yakit tuketimi hakkinda ....
    tam  dolu depoyla 110 km yaptim ve bitmesini beklemeden tekrar fulledim 110 km de 11,3 litre gaz aldi depo sehiricinde kullandim ve arabam 1.6 ve  sadece DORT vites ama 90 km hizi pek gecmedim  yani yaklasik 100 km de 10 litre gaz yakicak galiba  ve iyiki izmirdeyim gazi 1,32 ytlden almak pek hos bi duygu

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler