+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lacetti LPG gaz seviye lambası hakkında

Lacetti LPG gaz seviye lambası hakkında

Merhaba ben Lacetti mi 3 hafta önce sıfır lpg li olarak ankara reis ten aldım ,arabayı lpg dolu olarak teslim ettiler,lpg lambası 300km civarı yanıp sönmeye başladı ve bende gaz almak istedim 50 liralık fakat 33 lirada depo doldu,
    yanıp sönmeye başlayınca 40km civarı yol yapması lazımken 33 liraya nasıl depo doldu anlamadım bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim

Cevap: Lacetti LPG gaz seviye lambası hakkında

Tank tam dolu durumdayken aracınıza tank kalibirasyonu kontrol edilecek.Yetkili servise durumu iletmeniz durumunda gerekli işlemler yapılacaktır.Saygılar

Arkadasım aynı yerden bende aldım arabayı ve aynı sorunu yasadım samandıra ayarın bozuk gıdıp yaptırıcaksın ben gıttım yaptılar ama hala sıkayetcıyım 38 lıtre gazla 309 km gıdebıldım sehır ıcın sabıt hızla kullanmama ragmen 2a muhendıslıkten bu konuylada ılgılı bılgı rıca edıyorum.. Neden bu kadar cok yakıyor ve servıse gıttıgımde cozum bulunamıyor

Aracınızı benzin için şehir içi fabrika verileri 100 km'de 9.8 lt ayrıca aracınızın motoru yeni gerçek tüketmi 5000 km'den sonra ortaya çıkacak.Sistemlerimiz ile aracınız ayni şartlarda benzinden max.%15-20 civarı daha fazla lpg tüketebilir bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.Lpg'de yakıt tüketimini hiç bir zaman ayni tip ve model olsa dahi başka araç ile karşılaştırmayınız.Her zaman aracın benzin tüketim değeri ile karşılaştırınız.İsterseniz durumu montajcı bayimize iletebilirsiniz gerekli kontrolleri yapacaklardır.

tekrar merhabalar..! ben geçen hafta uzun yol yaptım ve ne kadar yaktığı kaç litre gaz aldığı ortaya çıktı.birincisi arabanın lgp deposu 24-25lt den fazla gaz almıyor.full depo ile 323 km 90-100 km sabit hızda uzun yolda yaktı
    hesap ettiğim zaman 14krş falan geliyor.arabanın kilometresini (1800) ve deponun 25lt den fazla almamasını hesap edersek zannedersem normal diye düşünmekteyim ikincisi sıfır aldığım (ankara reis) lacetti hatcback 1.6 sx 109bg aracımın deposunun neden 35lt lik tank takıldığı forumlardan kimseden duymadım bu kadar ufak tank biraz hızlı gitseniz uzun yolda 200km de bir gaz bitiyor. değişrirmeme gerek varmı bu konudaki düşüncelerinizide benimle paylaşırsanız sevinirim.

Aracınızda 35'lik tank olmayabilir.Tank üzerinde yazan litre değerinden %20 daha az lpg dolumu yapabilirsiniz.Yetkili servise müracaat ederek tank kapasitesi kontrol edilmesini ve durumu değerlendirilmesini sağlayınız.

uzun yolda 90-100 km süratle olmak kaydı ile 24 lt gazla 323 km yol gittim zannedersem arabanın da 1800km olduğunu hesaba katarsak fena bir rakam değil fakat dediğim gibi 25lt den fazla gaz almıyor malesef, deponun 35lt olduğunu brc söke servisi yetkilisi söyledi bu arada ,aydın chevrolet oraya yönlendirmişti

35'lik olduğundan eminseniz ideal değeri 28 litredir.Pomapa basıncına bağlı olarak takınız 1-2 litre eksik veya fazla albilir.Normal bir durumdur.Fakat olay sizi rahatsız edecek boyutta ise boş depo ile yetkili bayiye müracat ederek tank terazisi ve şamandıra kontrol edilebilir.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler