+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Astra için buji seçimi.. ???

Arrow Astra için buji seçimi.. ???

Merhaba;
    Aracımın çift tırnaklı bujilerini Tek tırnak orjinal GM buji ile degistirdik. Ve Faruk Sevgili beyin tavsiyesi ile aralıkları 70 mikron yaptık..

Aracın performansı ciddi anlamda arttı. araç serileşti. çok memnun kaldım..

Yalniz buji aralıgını daraltmakla alakalı bir kaç birşey okudum. aşagiya kopyaliyorum okudukları mı. Sizin bu konuda bilgilerinizi almak isterim?
    Orjinal GM tek tırnaklı buji. (0.7mm aralıgında) Aracıma zarar verir mi??

Araç: 2001 Astra. Motor: Z16XE
    Buji parça numarası: 93176801

Yaptigim işlem için yazılan yorumlar:

"blok üzerindeki vuruntu sensörü düşük devirlerde ateşleme zamanını bir miktar geciktirmeye çalışacaktır ama hareketli parçalar için iyi değil bu kadar erken ateşleme"

"mühendisler motor bloğunun üzerine bir adet vuruntu sensörü koymuşlar
    neden? detenasyon ve erken ateşleme olduğunda hareketli parçaları korumak için..en başta piston etekleri,daha sonra krank yatakları zarar görecek..tabi bu bir kaç ay içerisinde olmayacaktır"

Cevap: Astra için buji seçimi.. ???

Doğru buji ve tırnak aralığına yetkili servisden aracın şasi numarasına göre ulaşabilirsiniz.Tavsiyemiz bu şekildedir.Saygılar

Cevap: Astra için buji seçimi.. ???

ARacıma uygun bujiler zaten bunlar. Bende Servisin kullandı parça katalog programı var. ondan baktım.. çift yakıtlı astralar için diye yazmişlar..

fakat tırnak aralıgı konusudna kararsiz kaldim. oyle birkaç birşey duyunca..
    Ama saniyorum ki 70 mikron araca zarar vermiyor..
    Webeffect

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler