+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg sarfıyatı

lpg sarfıyatı

Sayın 2a muhendıslık yetkılılerı,
    Aracım 2010 model 1023 km de chevrolet lacettı hb 1.4 aracı tuplu aldım ancak aracımda lpg sorunlarıı bıtmek bılmıyor 38 lıtre gaz ıle sehır ıcı ort 300 km gıdebılıyorum ancak aynı araca sahıp bazı arkadaslar 400-450 yı gorurken benım aracım neden bu kadar cok yakıyor olabılır? servıse gıttıgım zaman gorevlı arkadaslara neler soleyebılırım samandıram bozuktu yapıldı cok yakıyor dedıgım zaman az yakıcak artık dedıler.Adamların donanımı mı zayıf? Yoksa ıslerını duzgun mu yapmıyorlar sızce neden cok yakıyor olabılır servıse gıttıgım zaman suna suna bakın demek ıcın soruyorum.
    Sevgılerle..

Cevap: lpg sarfıyatı

Aracınızı benzin için şehir içi fabrika verileri 100 km'de 9.8 lt ayrıca aracınızın motoru yeni gerçek tüketmi 5000 km'den sonra ortaya çıkacak.Sistemlerimiz ile aracınız ayni şartlarda benzinden max.%15-20 civarı daha fazla lpg tüketebilir bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.Lpg'de yakıt tüketimini hiç bir zaman ayni tip ve model olsa dahi başka araç ile karşılaştırmayınız.Her zaman aracın benzin tüketim değeri ile karşılaştırınız.İsterseniz durumu montajcı bayimize iletebilirsiniz gerekli kontrolleri yapacaklardır.

Merhabalar,

5 gün önce 2010 Passat 1.6 102 beygir 1000 km deki aracıma BRC my07 kit uygulandı, 52 litrelik depo takıldı, fulledim 42 litre aldı ve göstergedeki tek ışık sönerek yanmaya başladığında 260 km yol katetmiştim, tekrar fullediğimde 35 litre LPG aldı depo, bu durumda 35/260km = 0.1345 litre ortalama km başı tüketim oluyor, oysaki ilk 1000 km deki benzin tüketimi ortalaması km başına 0.09 litre dolayındaydı, aynı güzergahta kullanılıyor araç, aracın ve sistemin yeni olmasından mı kaynaklanıyor bu tüketim rakamları acaba, tamam kabul yine tasarruf var ama beklenenden uzak olduğunu sölemeliyim, bu arada performansda fark hissetmediğimi sölemeliyim, bilgilendirmeniz dileğiyle, (ayrıca servisiniz kit uygulandıktan sonra bir hafta içerisinde mutlaka tekrar servise gitmemi ve ayarların kontrol edileceğini de söyledi ama ben sabredemedim bi fikrinizi alayım dedim)

Servise durumu iletebilirsiniz yanlız bir kaç kez daha ölçüm yapmanızı öneriyoruz.Litre olarak benzinden max.%20 daha fazla lpg tüketmemeniz gerekiyor ve sizi rahatsız edecek performans kayıbı yaşmamanız gerekiyor.Durumu servise iletiniz lütfen.

araçların az yakması-çok yakması sorunu herkesin kafasında bir soru işareti.açıkcası herkes istiyorki en az yaksın, ama olmuyor işte, aracın gidebilmesi için belli bir yakıta ihtiyacı olduğuda kesin.yetkililerden şunu rica ediyorum; araçlar için ortalama değer verin, örneğin 1,6 enjeksiyonlu araç şihir içi şu kadar, şehir dışı bu kadar, karbüratörlü bu kadar, 1,4 motorlar bu kadar ortalama yakıt tüketir diye. böylece herkeste aracının yakıtı hakkında bir fikre sahip olur, aksi halde kulaktan dolma yada atmasyonlara kanıyoruz maalesef. (100 km yi 10 tl ile gittiğini idda edenler) benim kanaatim şehir içinde ortalama 200-220 kr, şehirler arasında 150-175 kr normal değerlerdir. tabi aracın durumuna ve kullanım şartlarına göre değişir. bu tür bir tespitte siz bulunun insanlar fikir sahibi olsunlar

Malesef kimse söylediğiniz şekilde bir değer veremez.Çünkü ayni hacime sahip motorların yakıt tüketimi ayni olmadığı gibi kullanıcı faktörü,kullanılan yol şartları araçların bakım durumu gibi önemli, etkenler vardır.

sayın 2 a yetkilileri
    geçen hafta montajdan sonra depoyu fuuledim
    ve lpg tamamen bitinceye kadar yani benzine otomatik geçti
    kullandım ve 390 km kars ta şehir içi yaptım
    ve tekrar fulledim tam 32 lt aldı
    benzimle ilk çalıştırma km çıktığımda 370 km gitmişimdir
    ortalama 8.6 lt yapıyor aracımın benzin ortalamsı 7.6 idi bu değer normalmidir
    bu şekilde ölçüm doğru mudur

Ayni şartlarda benzinden litre olarak %20'den daha fazla lpg tüketiminiz olmaması gerek.Depoyu tam doldurup 200-250 km sonra tekrar doldurarak ölçüm yapmanız daha sağlıklı olur.

geçen hafta ful depodan sonra 265 km gidip tekrar depoyu fuuledim 22.9 lt gaz aldı oratalm 8.65 lt/100 km
    bu hafta başında 235 km gittiktan sonra tekrar depoyu fulledim 19.8 lt oratlama 8.45 lt kars şehir içi taktılaralı bir ay doldu benzinde 340 tl giitiğim mesafeyi lpg ile 200 tl gittim tasarrufum % 40 geçiyor sağolasın brc
    yetkilerede sornmak istiyorum bu değerler normalmi

SAYIN ATTEKES SON DERECE İYİ BİR TASARRUF GÜLE GÜLE KULLANIN.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler