+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KADIR BEYE YENI ADAY

Forumu yaklasik 3 aydir araliksiz takip ediyorum.Daha once basima gelenleri arkadasim "ya sonrasi" konusu adi altinda forumda anlatti.Bende cok kisa anlatayim. 98 tipo 1.6 ie slx mpi aracima uzun arastirmalar sonucunda brc sirali sistem taktirmaya karar verdim(daha onceki araclarimda brc klasik sistem vardi).mpi motor oldugu icin sirali takiliyor.Ankaradan mavi denizlerden Tuncay beyle konustum sorunsuz bir sekilde teslim edeceklerini soylediler,randevu aldim.Bu arada baska bir arkadasim donusum yapan komsularinin oldugunu ve bu isi cok iyi yaptigini soyleyerek beni ikna etti ve taktirdik.Sonrasi tam bir kara mizah.Romano diye bir marka takti.aracin yakiti baya dustu uzun ugraslar sonucunda.Ama rolantide her 10 saniyede bir dusup kalkiyordu bunu cozemediler ve bunun sebebi olarakta aractaki tum parcalarin neredeyse bozuk oldugunu soylediler bende usenmeden tum parcalari serviste tek tek denettim ve sorunsuz calistigini soyledim.Sorunu cozum bulunamayinca sistemi sokturdum tabi malum delikler, birde psikolojik  yipranma ,git gel sanayiye.Su an benzinle biniyorum aracimda benzinde hic bir sorun yok bakimlari tam.Brc taktirmak istiyorum ancak sutten agzi yanan yogurdu ufleyerek yermis.Simdi sorum Kadir beye olacak gercekten aracimi sorunsuz  olarak (benzinde ve gazda)donusumu yapilabilirmi?Cunku aracim deneme tahtasi degil olmadi bir daha sok.bu konuda beni aydinlatabilirseniz donusumu hemen yaptiracagim saygilarimla

Tipo 1.6 lar Italya da 1993-1995 yillari arasinda uretildi. Sonra 1997 den itibaren ulkemize girdi.
    Ilk modelleri karburatorlu, sonrakiler SPI-Tek nokta enjeksiyonlu olarak uretildi. Ozel bir durum yoksa normalde sizin aracinizin SPI-Tek nokta enjeksiyonlu oldugunu tahmin ediyoruz. Bu durumda zaten sirali sistem takilamaz. Mikserli sistem takilacak.
    Aracinizin motor kodunu bize bildirirseniz daha dogru bir yorumda bulunabiliriz.
    149C2.046
    159A3.000
    159A3.046
    159.A3.048
    160A2.000
    835C1.000

Kadir bey oncelikle kisa bir surede cevap verdiginiz icin tesekkur ederim aracin motor kodu159 B 9,000  motor blogundada mpi yaziyor aracin ilk sahibi oldugum icin kitapcigi bende  tip olaraktamultipoint yaziyor.Aciklama olarakta entegre elektronik enjeksiyon atesleme-sistemi:Enjeksiyon sistemi ile entegre calisan cok noktali elektronik enjeksiyon.Yakit miktarinin duzenlenmesi ve atesleme avansinin verilmesi tek kontrol unitesi tarafindan gerceklestirilir. ilginiz icin tesekkurler

Araciniz Italyada 1994-1997 yillari arasinda uretilmis. 159B 9.00 motor kodlu , 90 HP, MPI-Cok nokta enjeksiyonlu Sequential yakit besleme sistemine sahip. Dolayisiyla SEQUENT-24 takilacak.  Araciniz kac kilometrede? Dediginiz gibi, benzin bakimlari duzgun yapildiysa (Buji, atesleme bobini, buji kablolari v.s.) 
    Dikkat edilecek husus, servis tamam der, parcayi degistirmeye gerek duymaz. Ama LPG yuksek oktan ve yuksek tutusma sicakligi nedeniyle hem daha dusuk tirnak araligina sahip buji, hemde daha yuksek atesleme voltaji ister. Bunun yarattigi sorunlar benzinde gorulemez. Arac LPG ile calisirken ortaya cikar. tabi bunlari tespit etmenin yolu, deneme yanilma yoluyla parca degistirmek suretiyle olmaz. Arac donusum sonrasi 4 gaz analiz cihazina baglanir. Benzin ve LPG de degerlere bakilir. Bu check-up sonucu her sey ortaya cikar.
    LPG donusumu yaptirdiginiz yer bir sorun cikinca sizi servise gondermeden once aracin surasi arizali, degistir diye teshis koyabilmeli.
    Araciniz TOFAS oldugu icin size ayni zamanda FIAT-TOFAS servisimiz olan, asagida iletisim bilgileri verilen servisimizi oneriyoruz.

USTUN OTOM LTD.STI.      
    Istanbul yolu 12.km 6.cd no:1 Sasmaz     
    0 312 278 22 22      
    OZKAN OZERDOGAN
    0 532 744 7919

Alinti:
     Oncelikle ilginiz icin cok tesekkur ederim.Aracim 85000 kmde ve bakimlari muntazam  sekilde yapiliyor.Bujisi,kablosu vb.uSTUN OTOYU BANA ONERMISSINIZ ANCAK FORUMDA mavi denizler baya ovgu aliyor daha onceki araclarimida orada yaptirmistim.Sizin tavsiyeniz ne yonde olur .Tuncay beyle daha onceki gorusmelerimde aracimi sorunsuz teslim edecegini soyledi.Yinede siz illaki tofas servisi olan ustun otodami yaptirmami tavsiye ediyorsunuz.ilgi ve sabriniz icin tesekkurler saygilarimla

Mavi Denizler gibi diger tum yetkili servislerimizde size hizmet verebilir. Secim sizin.

Kadir bey oneriniz dogrultusunda dun ustun otoya donusun icin gittim yalniz sizin orada yazdiginiz fiyat gerekse Ankarada diger bir kac bayinin verdigi fiyat arasinda ucurum var.Ustun oto 2000 ytl olarak fiyati belirlemis.Digerleri 1750 ytl insaf bu kadar fark olurmu?Sizce bu makul bir farkmi? bende secimimi mavi denizlerden yana kullanacagim.Saygilarimla

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler