+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARAÇTA OLUŞAN LPG KOKUSU

Unhappy ARAÇTA OLUŞAN LPG KOKUSU

ARKADAŞLAR 2001 Model Golf Comfortline aracımın triger seti değişimi + 10 Bin Bakımı için servisime bırakmıştım. Aracımı akşam aldım ve evime geldim. Sabah aracıma bindiğimde çok azda olsa araçta lpg kokusu farkettim. LPG az kaldığı için 15 tl kadar farklı bir istasyondan gaz almıştım. Yıllardır aynı servise gittiğim için heralde farklı istasyondan aldığım lpgdendir deyip tamamen bitene kadar kullandım. Eski istasyonumdan LPG mi aldım ama özellikle uzun süre(Örneğin akşam 6 dan sabah 9 a kadar) kullanılmadığı zaman kokunun araç içinde daha bariz oluştuğunu farkettim. Muhtemelen servis bir hortuma, kabloya zarar verdi deyip servisime gittim. Ustaya birlikte LPG Sızdırmazlık Raporunu Veren Makine Mühendislerine gidip onların aletleriyle her tarafa baktık ama ilginçtir uyarı yok!!! Yani gevşeyen, kırılan, kopan, yırtılan bir parçada yok !!! Ama bu koku hala sabahları ilk bindiğimde burnuma geliyor ve beni sinir ediyor. BRC den çok çok memnunum çok şükür beni 2 yılı aşkın süredir hiç üzmedi. Ama özellikle sabahları aracın içinde oluşan bu koku nedir arkadaşlar.

Cevap: ARAÇTA OLUŞAN LPG KOKUSU

Araç çalışırken birde köpük ile kontrol edilmesinde vayda var ayrıca aracınızın polen filtesini değiştirmeniz faydalı olabilir.Tabi kokunun lpg kokusu olduğundan emin olunuz.Saygılar

Servise gittiğimde ilk yaptıkları köpükle kontrol etmek oldu. Ama bir şey bulamayınca birde Mühendisler cihazla baksın deyip orayada gittik ama sızdırma yoktu. Dediğim gibi özellikle sabah bindiğimde bu koku fark ediliyor.

Koku araca ilk bindiğiniz andamı yoksa motor ilk çalıştığı zaman mı duyuluyor.

Koku sabah araca ilk bindiğimde mevcut. Yani motoru çalıştırmadan önce aracın içinde bir koku oluşmuş oluyor..

aynı koku benim eski aracımda da vardı. araştırdık ama bulamadık. en sonunda lpg nin tüm bağlantılarını kontrol etmeye başladım ve depoya bağlanan borunun milimetrik bi gevşeme olduğunu farkettim.. sıktım düzeldi. bence öncelikle aracın deposunun bağlantılarına bi bak. sonuç olarak aracın içine gaz kokusu verecek , ilk bakılacak yer lpg deposu.

o koku bende de olmakta, genelde dışarıdan arabaya ilk oturduğumda o kokuyu alıyorum hafif gaz kokusu, çalıştırdığımda ayrı bir koku geliyor , o çok keskin, ama forumlarda yazana göre o çok keskin koku soğuk gaz imiş, valla anlamadım ama, herkes öle dediğine göre doğrudur,
    o çok keskin koku bir dakika sonra kesiliyor ama...
    Grande Punto 1.4 Active 5K 77Bg 8V, Brc Sıralı

Motor soğuk olduğu zaman yanmamış yakıt atabilir.Fakat bu tip konularda olasılıklara yer vermemek adına mutlaka aracınızı yetkili bayilerimizde kaçak kontrolü yaptırmanızı tavsiye ederiz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler