+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Broadway rni Gazı bırakınca egzos patlaması

Broadway rni Gazı bırakınca egzos patlaması

Mehabalar...Broadway tek nokta enjeksiyonlu aracıma 2 ay önce BRC marka lpg taktırdım. Lpg taktırana kadar sorunum yoktu fakat rampa aşağı inerken viteste aracımın egzosundan yüksek patlama sesleri geliyor. Ateşleme sisteminde sorun var dediler tüm ateşleme sistemini (buji,kablolar, bobin) değiştirdim fakat düzelmedi. aynı şeyi benzinde yapmıyor sadece gazda giderken patlama oluyor. Sonunda gazı açtılar düzeldi fakat bu seferde aracım sanki benzin kullanıyormus gibi yakıyor. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum...

Cevap: Broadway rni Gazı bırakınca egzos patlaması

Lpg ayarının tekrar kontrol edilmesinde fayda var ayrıca mükser de kontrol edilebilir.

Miksere de baktılar serviste, bilgisayara soktuklarında çiğ gaz atıyoo diyolar ayarları normale getirdiklerinde patlama yapıyoo... Şu durumda lpg taktırmasam daha iii olurdu diye düşünmeye başladımm.

Gaz ayarı yapıldı bilgisayarda araç çiğ gaz oatıyor dediler ayarları normale getirdiler, serviste miksere de bakıldı hiç bir sorun bulunamadı çareyi gazı açmakla buldularr, o zamanda benim lpg taktırmamın hiç bir anlamı kalmadı... Motora baktırdım onlarda çare bulamadı..

Sorunu montajcı bulacak sanal ortamda biz daha fazla genel durumlar için yardımcı olabiliyoruz.Aracınızın yakıt tüketimi nedir ve nasıl ölçüm yapıyorsunuz.

anlıyorum. şuanda 1 lt gazla yaklaşık 7,8 km. yol yapıyorum. ama gazı kısınca (patlama yapıyor) 12 13 km ye cıkıyor. Peki bu patlamaların araca bi zararı olurmu?

Aracınızın lpg ayarı en sorunsuz çalışacağı şekilde yapılacak lpg tüketimine göre ayar yapılmayacak bu durum sağlandıktan sonra fazla yakma var ise sorun araştırlıcak.Aracınız da normal lpg sistemi var şehir içi lpg tüketiminiz 100 km'de 12-13 litre olabilir.

Merheba montajı yapan ustamızın gözünden kaçmış olabilir öncelikle motorun sibop ayarlarına bakılması siboplar sıkı olabilir yada mikser çapına bakmak birde şanzımanın ve motorun birleştiği volandı gören Krank Mili Pozisyon Sensörünün ucuna pislik birikiyor Ecuya yanlış bilgi gidiyor sökülüp temizlenmesi gerek bikeresinde benimde başıma gelmişti BRODVEY RNİ DE bütün bayi arkadaşlara selamlar

:PDT_11:

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

ATEŞOĞULLARI LPG DÖNÜŞÜM
    Eski Sanayi Sitesi 1. Blok No: 16.17.18.19.NİĞDE
    0388 213 33 55
    0388 213 40 36
    MUAMMER ATAÇ
    0532 513 53 84

Öncelikle teşekkür ederim.Şuan Mardindeyim Peki sibop ayarlarına nerede baktırayım Renaultun kendi servisinde baktırmam uygun olur mu?

Merhabalar aracımda ki egzos patlaması sorununu su sekilde cözdüm, zaten aracımın hava girişinde bir vida takılıydı ve o vida sıcak hava gelmesini engelliyordu. Soğuk hava gelen kısmını tamamen bantla yapıştırdım ve egzos patlama sesi kalmadı.sanırım sıcak hava gelen bi bölümden hava alıyor. Fakat aracım daha boğuk sesle çalışmaya başladı ve rolanti düştü. Sizce bu yöntem sağlıklı mı bu şekilde aracıma rolanti ayarı yaptırmalımıyım? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler