+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: R19 1.6E SOGUKKEN CALISMAMA VE GAZDA STOP ETME

R19 1.6E SOGUKKEN CALISMAMA VE GAZDA STOP ETME

Merhaba, bende r19 1.6e var.
    normal sistem bir gaz sistemi takılı. arac gazda sogukken calısmıyor. cok zor calıstırmaya calısınca bir anda rolanti düşüp stop ediyor. benzinde calıstırıyorum ve araba ısınınca gaza alıyorum o zaman bir problem yasanmıyor.
    brc istanbul mahmutbey cd deki servisine goturdugumde sistemi takan yer bu araba modellerinde sıkıntı yasanıyor dedi genelde. hava girişi yerini koli bandı ile bir kısmını bandladı galiba hava girişini azaltmak için sonra yine araba calısmama ve pat diye gaz sıkısmasından dolayı ses cıkardı. usta benzine al devam et dedi sonra. ya sıralı takcan yada arabayı satcan dedi.
    ben acaba ugrasmak mı istemedi diye dusundum.
    bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz ne yapmam lazım acaba. yaklasık bir yıldır kullanıyordum son bir haftadır bu problem olustu.

Cevap: R19 1.6E SOGUKKEN CALISMAMA VE GAZDA STOP ETME

Hiç bir lpg sistemi direkt olarak lpg ile çalıştırma üzerine kurulu değildir. Havalar ısındığı zaman yeterli buharlaşma olacağından ilk çalışmayı lpg ile yapailirsiniz. Artık havalar soğuduğundan sorun yaşıyorsunuz.
    Ayrıca aracınızın karbüratör sistemini, contalarını bir kontrol ettirin. Motor bir yerlerden ekstra hava alıyor olabilir.
    İyi günler.

şimdi arac enjeksiyonlu zaten ve arac gecen kıs da vardı boyle bir problem yasanmıyordu. bir anda bu durum olustu. buji kabloları ile ilgili bir problem olabilirmi bir kac kişi de boyle dedi. eger hava alma problemi yoksa motorun baska nereden kaynaklanabilirki. yine bir brc servisine gidicem bakalım. bir kacda siz fikir verebilirmisiniz acaba.

aracınızın karbüratör alt takozunun kopuk olmasından dolayı bu arızaları yapmaktadır. Karbüratörcüye gitmenizi tavsiye ederim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler