+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: doblo 1.2 autronic sıralı lpg problemi yardım!!

doblo 1.2 autronic sıralı lpg problemi yardım!!

ben yaklaşık bir yıl önce 2005 model 1.2 doblo aldım üzerinde autronic sıralı sistem lpg vardı aldığım günden beri araç sabahları zor çalışıyor ve de en az iki kere çalışır çalışmaz istop ediyor üçüncü kez çalıştırdığımda 10-15 saniye bir sirkeleme yaptıktan sonra toparlıyor, iki üç gün benzinde kullandığımda istop etme sorunu ortadan kalkıyor ancak sorun akşam gazda istop edip sabah benzinde çalışmasıyla alakalı diyemicem çünkü benzinle kullanmaya başladığım zaman sorun birden düzelmiyor ancak 2-3 gün sonra kademeli olarak düzeliyor, bir yıl içerisinde yaklaşık 4-5 kez farklı ustalara gösterdim en son bir hafta önce bir ustaya bıraktım aracı 964 tl fatura çıkardı ve sorun hala devam ediyor arayıp durumu söylediğimde benim yapabileceğim bu kadar servisine götür diyor büyük bir rahatlıkla ve bu markanında türkiyeye girişi yokmuş araştırdığım kadarıyla. aracın bakımını yapan arkadaş benzin filtresinin deponun içerisinde olduğunu ve değişmesinin zor olduğunu, gaz filtresininde bu markalarda bulunmadığını söyledi, gaz filtresinin olmaması mümkünmü? + benzin ve de gaz filtresi en az 20.000km.dir değişmedi istop etme sorunun bu filtrelerle bir ilişkisi olabilirmi? + autronic markasının türkiyede servisi yokmudur? + sorunun olası bütün nedenleri değerlendirebilirseniz son bir umutla sizin değerlendirmeleriniz doğrultusunda tekrar ustaya göstericem, yardımcı olursanız çok sevinirim

Cevap: doblo 1.2 autronic sıralı lpg problemi yardım!!

İlgili marka hakkında bilgimiz yok benzinde kullanımda aracınız düzeliyor ise sorun büyük ihtimal lpg ayarlarında.Bilginize

Thumbs up Cevap: doblo 1.2 autronic sıralı lpg problemi yardım!!

aynı motor bende albea var autronic takılı
    tankın üstündeki kapağın içinde bulunan vidayı sıkıştır.
    Sonra balata spreyi al.
    Enjektörlere giden yerdeki dağıtıcının altı sökülüyor onu sök.
    spreyle içindekileri temizle.
    geri tak .
    Tüpteki vidayı gevşet ki gaz gelsin ön tarafa.
    Son olarak lpg sisteminin bir s,gortası olmalı aküye yakın bir yerdedir. Onu sök. Bi kontak yap ki hata kaydettiği veriler beyinden silinsin.
    Buradaa düt diye alet ötecektir.
    Sigortayı geri tak . Aynen yola devam.
    :OK:

Cevap: doblo 1.2 autronic sıralı lpg problemi yardım!!

sayın large;

Autronic sisteminin gaz flitresi regulatörün alt bölümündedir.Bu flitrenin her 10.000 km de değişmesi gerekmektedir.Fakat aracınızdaki sorunun esas nedeni aracın ecüsünün LFT(long fuel trim) nin bozumuş olmasıyla alakalıdır.Sizin de anlattığınız gibi araç belli bir km sonra kendisini düzeltmektedir.Çünkü benzin LFT değerini olması gerektiği aralığa çekmekte fakat tekrar lpg ye geçtiğinizde yanlış ayardan dolayı araç tekrar sorun yaşatmaktadır.Yapılması gereken aracı benzinde düzelene kadar kullanmak düzeldikten sonra aracın gaz kalibrasyonunu bastan yapmakla sorun düzelecektir tabi YETKİLİ BİR SERVİS BULABİLİRSNİZ!!! Malesef kit ithalatçıları belli bir dönem ürünü getirmekte daha sonra arkasında durmamaktadır.Sistemimizde bu markanın programı mevcut ,yakınsanız size yardımcı olabiliriz.İyi günler...

Alıntı x_large Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yaklaşık bir yıl önce 2005 model 1.2 doblo aldım üzerinde autronic sıralı sistem lpg vardı aldığım günden beri araç sabahları zor çalışıyor ve de en az iki kere çalışır çalışmaz istop ediyor üçüncü kez çalıştırdığımda 10-15 saniye bir sirkeleme yaptıktan sonra toparlıyor, iki üç gün benzinde kullandığımda istop etme sorunu ortadan kalkıyor ancak sorun akşam gazda istop edip sabah benzinde çalışmasıyla alakalı diyemicem çünkü benzinle kullanmaya başladığım zaman sorun birden düzelmiyor ancak 2-3 gün sonra kademeli olarak düzeliyor, bir yıl içerisinde yaklaşık 4-5 kez farklı ustalara gösterdim en son bir hafta önce bir ustaya bıraktım aracı 964 tl fatura çıkardı ve sorun hala devam ediyor arayıp durumu söylediğimde benim yapabileceğim bu kadar servisine götür diyor büyük bir rahatlıkla ve bu markanında türkiyeye girişi yokmuş araştırdığım kadarıyla. aracın bakımını yapan arkadaş benzin filtresinin deponun içerisinde olduğunu ve değişmesinin zor olduğunu, gaz filtresininde bu markalarda bulunmadığını söyledi, gaz filtresinin olmaması mümkünmü? + benzin ve de gaz filtresi en az 20.000km.dir değişmedi istop etme sorunun bu filtrelerle bir ilişkisi olabilirmi? + autronic markasının türkiyede servisi yokmudur? + sorunun olası bütün nedenleri değerlendirebilirseniz son bir umutla sizin değerlendirmeleriniz doğrultusunda tekrar ustaya göstericem, yardımcı olursanız çok sevinirim

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59
    www.ozenclerotogaz.com.tr

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler