+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ENJEKTOR RENGI VE DEVIR DALGALANMASI

FIKRI SAKAR
    Guest
    TURUNCU ENJEKTOR ILE MAVI ENJEKTORUN NE FARKI VAR?BENIM ARACIM 1600 MOTOR FORD FOCUS ARACIMDA ONCE TURUNCU ENJEKTOR TAKILDI SONRA 1600 MOTORLU ARACLAR ICIN MAVI ENJEKTORLERIN DAHA UYGUN OLDUGU TURUNCULARIN ISE 1600 DAN BUYUK HACIMLI MOTORLAR ICIN UYGUN OLDUGU SOYLENDI VE ARACIMA MAVI ENJEKTOR TAKILDI.ENJEKTOR DEGIŞTIKTEN SONRA ARACIN CEKIŞI AZALDI BUNUN ENJEKTORLE BIR ALAKASI VAR MI?YADA PROGRAM AYARLARINDAN MI?YADA BAŞKA BIR SEBEP OLABILIR MI?BIR DIGER SORUNUM DA,HAREKET HALINDEYKEN ARACI FREN YAPARAK DURDURDUGUMUZDA DEVIR ONCE ARABAYI TITRETECEK KADAR AZALIP SONRA YUKSELEREK NORMAL ROLANTI AYARINA GELIYOR BU DURUMLARDA BAZEN ARACIN AKU IŞIGI YANIP SONUYOR NADIRENDE ARAC STOP EDIYOR
     NE YAPMAMIZ GEREKIR?BEN LPG SISTEMINI 05.07.2005 TARIHINDE ANKARA USTUN OTO DA  TAKTIRDIM SISTEMIN GARANTI SURESI NE KADAR?BIRDE SEQUENT FAST ILE SEQUENT 24 UN YAKIT TUKETIMLERI ARASINDA FARK VAR MI?VARSA HANGISI DIGERINE GORE NE KADAR TASARRUFLU? 

Enjektorlerin rengi farketmez. Cunku acma kapama sureleri programdan ayarlaniyor. Secim motor hacmine gore degil, motor gucune gore yapiliyor. Ustelik daha kucuk degil, buyuk takilmali ki ani hizlanmalarda enjektor cevap verebilsin.
    Sizin aracinizin problemi programdan olabilecegi gibi, aracin diger ekipmanlarindan da kaynaklaniyor olabilir.
    Bujiler, buji kablolari, atesleme bobini, rolanti valfi, MAP/MAF sensoru v.s.
    Bunlara da baktirin.
    Tuketici yasalarina gore garanti suresi 2 yildir. FAST ve SEQUENT-24 arasinda yakit tuketimi arasinda bir fark yoktur. Fark programin guncel olup olmadigi, devmli yenilenip yenilenmedigindedir. Diger farklar forumda baska bir baslik altinda incelenmistir.
    Iyi gunler.

FIKRI SAKAR
    Guest

BILGILERINIZ ICIN TEŞEKKUR EDERIM

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler