+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sıfır Focus'a BRC yardım lütfen

Sıfır Focus'a BRC yardım lütfen

İyi akşamlar arkadaşlar ve sayın BRC yetkilileri Doğuda akademisyen olmam hasebiyle aracımı sıfır aldıgım tur otoda değilde en yakınımdaki ford servisinde BRC my 07 kiti taktırmayı düşünüyorum bu konuda bazı sorularım var ilgilenen herkese teşekkürleri bir borç bilirim.

1) BRC bayisi olan bu ford servisi my07 gaz pipolu sistemi taktıgını söyledi bu sistem aracıma uyum sağlarmı acaba? Aracım 2010 focus 1.6 115hp ti-vct motor ve 2600kmde.

2) BRC bayisi olan bu ford servisiyle görüşmelerimde arıza lambasının yanıp yanmayacağını sorduğumda garanti veremeyeceklerini söylediler??? Peki dedim yanarsa ne yapacaksınız? Arızayı silecez dediler. Tamam dedim arızayı silecez bu arıza lambası fakir yada zengin karışımdan oluyo bunun için yeniden kalibrasyonmu olacak? Birşey demediler lambayı sileriz deyip geçtiler tabi telefonda konustugumuz cok fzla detaya giremediler fkat sizlere sorum bu arıza lambası ne yapayım ne edeyim yada montajdan önce nelere dikkat edeyim ???

3) Eski aracımda atiker montajı sonucunda çektiğim rezilliği anlatamam ki heryerde reklamlarını yaptım başıma gelenleri anlattım ki olayı çözümleyebildim.BRC'de böyle bir olay başıma gelirmi? Gelirse bildiğiniz gördüğünüz örnekler nelerdir hemen çözüme ulaşırlarmı?

Cevap: Sıfır Focus'a BRC yardım lütfen

1-Aracınıza Pipo'lu montaja yetkili bayilerimiz karar veriyor.
    2-Arıza lambanız benzinde de yanabilir önemli olan aracın verdiği arıza koduna göre hareket ederek yanma sebebinin ortadan kaldırlımasıdır.Sanırız görüşmeniz tam yetkili birisi ile olmamış.Montaj öncesi aracın benzinde sorunsuz çalışmasını ve montajcı firmanın yetkili baymiz olmasına dikkat etmeniz yeterli.Bize görüştüğünüz firma ve yetkili yazarmısınız.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-Aracınıza Pipo'lu montaja yetkili bayilerimiz karar veriyor.
    2-Arıza lambanız benzinde de yanabilir önemli olan aracın verdiği arıza koduna göre hareket ederek yanma sebebinin ortadan kaldırlımasıdır.Sanırız görüşmeniz tam yetkili birisi ile olmamış.Montaj öncesi aracın benzinde sorunsuz çalışmasını ve montajcı firmanın yetkili baymiz olmasına dikkat etmeniz yeterli.Bize görüştüğünüz firma ve yetkili yazarmısınız.

Elbette yazarım elazığ ford çetinkayalar servisiyle görüştüm sanırım oranın mühendisiydi ergün beydi ki kendileri çok ilgilendiler sağolsunlar 15dk ne sorduysam cevap verdiler fakat benim şüphelerim var hala bu yüzden bu soruları sordum???

Konustugum bu servis brc my07 pipolu takıyoruz dediler uyumlu değilmi yoksa bu sistem?

Lütfen yardımcı olun kullandıgım üründen memnun kalırsam heryerde reklamını yaparım tavsiye ederim ki tam tersi olursada haberlere kadar görebilirsiniz beni ) bilinçli tüketici olmak gerek ) eskide kaldı o şikayetlerinizi bize memnuniyetinizi çevrenize bildirin olayları ))

Pipnun uyum veya uyumsuzluk konusu şu şekildedir.Pipo ugulanacak aracın benzin enjektörü bölgesinde ugulama için boş alanın olması ve enjektör çapı Pipomuza uygun olması yeterli,aracınıza yetkili servis Pipolu montaj yapabiliyor ise sorun yok Pipolu montaj uygulanabilir.Montaj yaptıracağınız baylerimizden ayni tip uygulama yapılmış araç sahiplerinin iletişim bilgilerini isteyip görüşebilirsiniz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler