+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mitsu 1.3 COLT plug&Drive Kit Sıkıntımıdır?

Mitsu 1.3 COLT plug&Drive Kit Sıkıntımıdır?

1- Öncelikle sorunum benzim göstergesinin düşmesi, aldığım 20 ytl 6 lt benzin 2 hafta gitmiyor. LPG takıldıktan beri var ancak önceleri dikkat etmiyordum ancak yazın bu kesinlikle belirginleşti.

Ankara aydın arasında klima açıkken benzin göstergesi yolculuk boyunca azaldı ve aydına geldikten 2 gün sonra benzin almak zorunda kaldım. Arkadaşlarıma soruyorum 1 ayda bir benzin aldıklarını söylüyolar.

Ayrıca aracım lpg'ye de çabuk geçiyor 300 mt gibi sıcaklık ayarında sorun yok enjektörde kaçak olbilirmi? Yada başka bir şey.

2- tek ışık yanıp sönerken devirli kullandığımda aracın benzine geçip, göstergenin kırmızı ışık yakması tekrar elle lpg ye geçtiğinde 40-50 km gitmesi gibi bir sıkıntı yaşıyorum. Bunlar büyütülecek bir sıkıntımıdır?

Cevap: Mitsu 1.3 COLT plug&Drive Kit Sıkıntımıdır?

Aracınızın benzin tüketimi gün içinde aracın bekleyip tekrar çalıştırma sayısı ile doğru orantılı olarak artabilir.Düz yolda benzin göstergesi düşme olayı meydana geliyor ise gösterge düşmesi sanal olabilir yani aracınız benzin kullanmıyor fakat lpg'de benzinde gidiyormuş gibi aracın yazılımından dolayı göstergeyi düşürüyor.Fransız grubu araçlarda bu olay meydana geliyor sizin aracınızda da ayni durum olabilir.Sorun için PSA modülü kullanılıyor kontağı her açıp kapattığınızda göstergeyi resetliyor.Tek ışık yanıp sönerken yüksek devirlere çıkıldığı zaman gaz basıncından dolayı sistem benzine geçebilir normal bir durumdur.Ayrıca aracınıza benzin kaçağı kontrolünün yapılması da faydalı olabilir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler