+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Seviye ledi arızası

Seviye ledi arızası

Merhabalar,
    Aracım 99 Hyundai Accent 1.3 lx. Ankaradayım ve Eylülde yetkili servisinizden BRC Marka düz sistem tüp taktırdım.Sorunum seviye lediyle ilgili;
    Seviye ledleri normalde her kademe azalışından önce sönecek led yanıp sönüyordu. Yani 4 kademe 8 kademe gibi oluyordu. Geçen ay ise bu durum aniden değişti. Sonuncusu hariç ledler aniden sönüyor. Sonuncusu ise gazın bitiminden önce yanıp sönüyor. Ben bu durumu önemsemedim. Ama şimdi ise ledlerde şöyle bir şey başıma geldi; Malum kış geldi. Arabayı akşamdan benzinde bırakıyorum ve sabah motor ısınınca anahtarı orta kademeye alıyordum ve led sarı yanıyordu. Zamanı gelince de gaza alıyordum ve yeşile dönüyordu. Şimdi ise artık sarı hiç yanmıyor.Benzinden orta kademeye alınca kırmızı sönüyor ama sarı yanmıyor. Gaza geçince ise yeşil yanıyor. Sizce arıza ne olabilir?
    İkinci sorum ise yakıt tüketimiyle ilgili; 100 km de benzinle 7,46 lt. yakarken gazla 11,4 lt. yakıyor. Tüketimi normal mi?
    Bir de gaz taktırdığım yer arabamın gaz ayarının bilgisayarla yapılamayacağını düz sistemlerin elle yapıldığını söyledi, bu doğru mudur?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Cevap: Seviye ledi arızası

Seviye ledleri ile ilgili durumu yetkili servise bildiriniz.Benzin tüketim değeriniz sağlıklı bir ölçüm ise bu orana göre lpg tüketim değeriniz biraz fazla aracınızda normal sistem var litre olarak benzinden ayni şartlarda %30 daha fazla lpg tüketiminiz olabilir.Doğrudur normal sistemlerde bilgisayar bağlantısı yoktur.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler