+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Egsozdan çiğ lpg atıyor, yakıtı 2 katına çıktı...

Egsozdan çiğ lpg atıyor, yakıtı 2 katına çıktı...

97 Uno sxie aracım yaklaşık 1 haftadır egsozdan çiğ gaz atıyor. Özellikle yokuş yerlerde kalkışlarımda motor devri yükseldiğinde ve motor sıkıştığında aşırı lpg kokusu oluyor... İnternetten sorunla alakalı araştırma yaptım, kimileri buji ve buji kablolarından, kimisi distribütörden bobinlere giden kablodan, kimi egsoz susturucusundan, kimi manifoldun delik olmasından, jikle müşüründen, subap ayarlarından kimiside lamda sensöründen olabileceğini söylüyor. sanayiye herzaman götürdüğüm tamirciye götürdüğümde sorunun kaynağını bulamadılar. Heh kokusu rahatsız ediyor hemde 100 km de 22 litreye yakın yakıt tüketiyorum, hiç ekonomik değil. lpg sistemim brc, aracım 4000 km önce komple bakımdan geçti, bujileri, baskı balatası değişti ateşleme sistemi elden geçti. sorunu birtürlü çözemiyorum, acil yardımlarınızı bekliyorum...

Cevap: Egsozdan çiğ lpg atıyor, yakıtı 2 katına çıktı...

Aracınızın ateşleme sistemindeki sorundan dolayı yakıtın tam yanmadan çıkmasınıdan kaynaklanabilir fakat 22 litre yakıt değeri çok fazla aracınızda lpg kaçağı olabilir.Tekrar kontrol edilmesinde fayda var.

Sayın yetkili, sanayide tüm kaçakları kontrol ettirdim, herhangi biryerden kaçak bulamadılar, bende kendim sabunlu suyla arama yaptırdım, kaçak bulamadım. Zaten motor bölümünden bir koku gelmiyor. Koku özellikle araç yüksek devirli çalışırken ve yokuş kalkışlarında, motor sıkıştığında oluyor egsozdan yanmamış gaz kokusu alıyorum. normal devirli ve rölanti çalışmalarda az koku geliyor. Avans ayarı sorunu olsa daha öncede yaşamıştım ve böyle anormal yakıt tüketimi ve koku sorunu olmamıştı. Ateşleme sistemi olarak özellikle nereleri kontrol ettirmeli veya değiştirmeliyim, önerinileriniz nedir. Bu sorun kesemide canımıda çok sıkıyor, yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler...

Buji buji kablosu ve ateşleme bobini ayrıca benzinde tüketim test edilip benzin tüketimi de yüksek çıkması durumunda subapların kontrol edilmesi faydalı olur.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler