+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SESLI GECIS SINYALI

Kadir bey oncelikle kolay gelsin.Size bir sorum olacak.Benzinden lpg gecislerde isik haricinde ayrica sesli bir uyari sinyalide olabilirmi?.Bazi kit markalarinda var.

nasil yani sinyal verdiginde benzindemi gidiyoruz

Sayin Jossef, Sayin Mocanin dedigi gibi eger arabanizda benzin varsa sesli uyari geldigi anda gaziniz bitmis ve de benzinle gidiyorsunuz demektir,eger bir sekilde benzininiz bitti ise yolda kaldiniz demektir.Allah hepimizi bu durumdan korusun.Bizim arabalarimiza takilan SEQUENT 24 modeli donusum sistemlerinde,bahsettiginiz sesli uyari zaten mevcut.Saglicakla kalin

Sayin Mocan veRuya sizin bahsetiginiz sesli ikaz depodaki gazin tamamen bitip benzine gecis uyarisi.Yani depoda lpg kalmadiginin ikazi.Benim demek istedigim arac benzinden lpg ye gectigindede sesli ikaz veremezmi?Arabaya biniyoruz,calistirip yuruduk.Araba lpg ye gectimi gecmedimi diye ikide bir gozumuzu yoldan ayirip anahtara bakiyoruz.Haliyle dikkatimiz dagiliyor.

2 dakika kisa bir surede geciyor benim araba.ama hararet gostergesinde hic kipirdama yokken.isinana kadar hic basmiyorum bi zarari olur belki diye isindiktan sonra yapistir.

Degerli arkadaslar, yazin yasadigimiz lpg keyfi Ankara gibi kislari soguk gecen sehirlerde yasayan ve sehir icinde seyahat edenler icin biraz kacacak diye dusunuyorum.Zira motor sicakligi belli bir isiya gelinceye kadar benzinle epey bir yol katetmis olacagiz,dolayisiyla daha cok benzin kullanacagiz.SEQUENT sistemini daha once taktirip uzerinden bir kis mevsimi geciren arkadaslarin bu konudaki izlenimlerini merak ediyorum.Herkese selamlar

Benzinden gaza gecis sicakligi gazin fiziksel ozellikleri dikkate alinarak ideal sicaklik olan 40 dereceye ayarlanmistir. Bu sicakligi programdan daha asagiya dusurmek mumkundur ama bu defa gazda daha tam isinma olmayacagindan ciglenme dedigimiz olay meydana gelebilir ve emme manifolduna tam gaz fazinda degil, ciglenmis LPG puskurtmus oluruz. Bu hem tasarruf yapacagim diye daha fazla yakit tuketmek demek, hemde araci zengin karisimla calistirmak demek. Bu nedenle tavsiyemiz, programda deafult olarak gelen ve LPG nin hic likit zerreciker tasimadigi 40 Derece sicakliktir. Asagidaki ayarda Soguk ve sicak motor icin ayri ayri, motor suyu sicakligi 40 dereceye geldikten 60 saniye sonra LPG ye gecmek uzere ayarlanmis ekran goruntusu var.

himmm olabilir gibi geliyor...
    cunku bende anahtara cok bakiyorum

hala isinmadin mi yaa motor, lamba kirmizi
    hah simdi turuncu oldu
    tamam simdi de yesile gecti arik LPG deyiz diyorum icimden

tabii bu sirada gozler hep olmasa da, anahtarda....

SAYIN OZGURCALININ KIKRI HOŞUMA GITTI  KATILIYOROM. BU ISTEGIN OLMAMASI PEK ZOR OLMASA GEREK DIYE DUŞUNUYORUM.... SAYGILAR......

Benim aracimda motor sicakligi 40 yerine 35 derece ayarli bunun zarari var mi birde turuncu olduktan sonra eger ben gaz verir devri 2000e cikarirsam oyle gaza geciyor yoksa belli sure sonra turuncu yanip sonuyor. Bu normal midir?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler