+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Motoru yıkamak

Motoru yıkamak

Arabanın motorunu yıkatıyım dıyorum ama lpg aksamına bı zarar gelır dıye yıkatamıyorum sızce bısey olurmu?
    Mazda 3 4ever (Sadece Gaz Varken hehe )

Cevap: Motoru yıkamak

Yıkama işlemi yaptırabilirsiniz fakat lpg olmasa bile motor yıkamayı tavsiye etmiyoruz.

bence sakın yıkatmayın.
    ben yıkattım abs beynine su kaçtığı için değiştirmek zorunda kaldım
    maliyeti de tahmin edebilirsiniz...
    yıkattığım yer de her şehirde şubesi olan bir kuruluştu üstelik...

Cool Cevap: Motoru yıkamak

Alıntı BurhanBatat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın motorunu yıkatıyım dıyorum ama lpg aksamına bı zarar gelır dıye yıkatamıyorum sızce bısey olurmu?
    motor kesinlikle su vb.iletken akışkanlarla yıkatılmaz.benim önerim nemli bir bezle motoru sadece silmek.yağlı kısımlar var ise az deterjanlı nemli bez ile silmek.ayrıca yağ var ise bir bölgede silip temizledikten sonra iki üç gün sonra aynı bölgede tekrardan yağ görüyor iseniz mutlaka yağlanan bölgeyi kontrol ettirin.:PDT_95:
    :PDT_95:

Serviste yağ değişimi sırasında kapağı kapatmamışlar.Motor bölümü battı.Servis motoru yıkattı.7 ay sonra iki ateşleme bobini gitti.Bir keresinde susuz yıkama yaptığı söylenen bir yerde yaptırdım.Bir sene sonra iki bobin daha gitti.Bunlar dönüşümden önce idi.şimdi motorun içi nerdeyse ot bitecek kadar berbat.elle temizlenemeyecek kadar karışık bir bölge.konsantre motor temizleme sıvıları var ama bunlar da su ile seyreltileceği için sonuç aynı olacaktır diye düşünüyorum.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler