+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2001 e46 devir düzensizliği hakkında

2001 e46 devir düzensizliği hakkında

Merhabalar
    2001 model 3.20 aracımda tartarini marka kit kullanıyorum. havaların soğuması ile aracımda bir devir dalgalanma sorunu başladı. Isparta BRC bayisi olan arkadaşım ki uzun süredir tanışıyoruz aracıma gerekli ayarları yaptı. fakat ilk LPG'ye geçişte bir devir dalgalanması söz konusu. LPG'ye ilk geçtiğinde devir 500 ile 1000 arasında 1 sn de bir gidip geliyor ve bir çok zaman da stop ediyor. Fakat ısınma sağlandıktan sonra böyle bir problem yaşamıyorum. stop etme ve dalgalanma sebebi ne olabilir .

Cevap: 2001 e46 devir düzensizliği hakkında

Soguk havalarda ilk lpg'ye geçişde lpg tam buharlaşmamış oluyor bu durumu motora fazla yakıt gitmesine yol açıyor bu durumu düzeltmesi geren lpg enjektörleridir sanırız lpg enjektörleriniz bu durumu sağlayamıyor.Lpg enjektölerini ve firmamızın hiçbir enjektöründe kullanmadığı fakat piyasada birçok markanın enjektörlerin çalışma kabiliyetini artırmak için kullandığı eğer sizin enjektörlerinizde kullanılmış ise enjektör nozullarının çapını kontrol ettiriniz.

teşekkür ederim, bayinizde kontrol ettireceğim o zaman, peki akışmetre arızalı olabilir mi?

2.8'lik nozullar Isparta Balbay Otogaz'da 2'lik olanlarla değişti ve sorun ortadan kalktı. Kendilerine ve bu forumda yardımını esirgemeyen sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler