+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SKODA OCT. LAMBDA SENSÖRÜ HATASI

SKODA OCT. LAMBDA SENSÖRÜ HATASI

Sayın Yetkili 2004 model Skoda Octavia Collection Plus 1.6 aracıma 16.11.2009 tarihinde Ankara Aydeğer Otogazda BRC SQ marka LPG montajı yaptrıdım. Ancak montajın yapıldığı gün motor arıza lambası fakir karışım uyarısı ile lambda sensörü arızası verdi ve Aydeğer Otoya götürdüm arızayı sldiler tekrar ayar yaptılar ve aynı sorunu aynı gün tekrar yaşadım. Çorumda ikamet ettiğim için Çoruma geldim. Yaklaşık 3 haftadır bu problem devam ediyor Çorum Skoda Yetkili servisinde 3 kere daha arızayı sildirdim yine tekrarladı. Enson servis lambda sensörünü dğiştirelim arızalı dedi ama aracımda ne fazla yakma sorunu var yakıtından son derece memnunum. ne çekiş problemi var nede katalitik konvektör arızası var ve bu problem LPG montajından hemen sonra olduğundan LPG ayarları ile bir problem vardiye düşünüyorum. Çorumda yetkili servis sanırım Özençler Oto Gaz buraya aracı eşim götürdüğünde ayarı yaparız ama ücretalırız demişler, eşim biz garantisi ve Türkiye genelinde yardımı var diye BRC taktırdık garanti bir işe yaramıyormu demiş. Servistekiler ise montajı Ankarada yaptırdığınız için garanti orada geçerli demişler. Hem problemin çözümü, hem de garanti olayına açıklık getirirseniz sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Cevap: SKODA OCT. LAMBDA SENSÖRÜ HATASI

Yetkili servisimiz olmayan bir firmada montaj yaptırmışsınız.Özençler'in bu şeklide garanti olayını söyleme nedeni bu durumdan dolayı kaynaklanıyor.BRC markası adına Mehmet bey ile görüşeceğiz maduriyetinizin giderilmesi için ayarlarınız ve sisteminiz ücretsiz yedek parça gereksinimi olursa ücretli olarak aracınızın kontrolünü yaptırabilirsiniz.Saygılar
    http://www.brcnerede.com

İlginize teşekkür ederim. Mehmet Bey i Özençler Otogazda mı görebiliriz acaba. Önceki aracım Clioda da BRC kullanmış ve 3 yıl boyunca en ufak bir problem yaşamamıştım, umarım bu ayarlardan sonra (eğer problem aracın kendinde değilse,"LPG den önce problem yoktu") aracıma problemsiz binebilirim. Yardımlarınız için tekrar çok teşekkürler....:PDT_30:

Evet Mehmet Bey Bölge bayimiz Özençler Otogaz'ın sahibidir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler