+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaz tüketimi fazla

Question gaz tüketimi fazla

2004 model Fiat marea aracıma 24.000km de kit taktırdım. İlk başlarda çok iyiydi ancak 38 - 39.000 km den sonra yakıt mniktarı arttı ve bir daha eskiye dönmedi. Şu an aracım 47.000 km de ve 100 km şehir içi ve şehir dışı ortalama yakıtım 13 litre. Hava filtrem, bujilerim ve buji kablolarını yeni değiştirdim. Önce benzinin yazılımını attırdım sonra gazın yazılımını attırdım ancak değişen olmadı. Gaz ölçümü yaptırdım hem rölanti devri için hem de 3.000 devirde benzin ve gazda ayrı ayrı sonuç inanılmaz derecede iyi çıktı. CO ve HC değerler bütün ölçümlerde oldukça iyi değer gösterdi. Ne yaptıysam fazla yakıtın nedenini bir türlü bulamadım. Aynı marka ve model araşlarda özellikle şehir içinde ortalama 10-11 litre olurken benim şehir içi ve şehir dışı 13 litre oluyor.:cool0012:

Cevap: gaz tüketimi fazla

Kullandığınız lpg sisteminin marka ve modeli nedir?

BRC sequent 24

Aracınızda mekanik bir arıza yok ise kaçak kontrolü yapılıp lpg kalibirasyonunda rolantide ve yolda benzin lpg değerleri eşitlenecek.

EMNİYET VE GÜVENLİK KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPABİLECEK BİR YETKİLİ RİCA EDİYORUM........

Sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Alıntı KIVANC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EMNİYET VE GÜVENLİK KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPABİLECEK BİR YETKİLİ RİCA EDİYORUM........
    lpg dönüşüm kitleri (özelliklede BRC markası )dogru bir montaj ve programla benzin sisteminden daha güvenlidir.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler