+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gösterge LED leri çalışmıyor ve araç gaza geçmiyor...

Gösterge LED leri çalışmıyor ve araç gaza geçmiyor...

Merhaba sayın tetkili, aracım opel astra 2001 model, bir sen kara önce sequent 24 taktırdım, bir senedir sorunsuz giderken, bir kaç gün önce aracı bir sabah çalıştırıp yola koyulduğumda ve giderken ne kadar gaz kalmış diye göstergeye gözüm iliştiğinde birde baktım ki yuvarlak olan ledli gaz göstergesinde hiçbir ışık yok... Araç benzinde gitmekte...

Yuvarlak göstergenin ortasındaki butona basarak acaba düzelme olur mu diye bekledim ama butona basınca ne bir ses, ne bir ışık gelmedi... Bunu bir kaç kez denedikten sonra vazgeçtim uğraşmaktan...

Sorun ne olabilir, ne yapmam lazım...
    Ankara da bulunmaktayım...

Cevap: Gösterge LED leri çalışmıyor ve araç gaza geçmiyor...

Akü yanında bulunana sistemin sigortasını kontrol ediniz.Sorun çözülmez ise yetkili servise müracaat etmeniz gerekiyor.

Sayın yetkili bu arada ilk mesajımı attıktan sonrada diğer başlıklarıda karıştırırken aşağıdaki linkteki gibi bir cevapla da karşılaştım, sanırıım bu sorunda benim yaşadığım dorunla aynı olsa gerek...

Gaz kullnıcısının sorusuna cevaben;
    "LPG tesisatındaki RÖLE' yi ve sigortaları (5A-15A) kontrol edin." demişsiniz...

Benim aracımdaki bu durumda, meydana gelmiş olabilecek teknik servise gitmeme neden olabilecek diğer sorunlar neler olabilir? Mesela yukarıda RÖLE den bahsedilmiş, röle den başka nedenlerde var mı acaba?
    (Sonuçta montajı yaptırdığım yetkili servisinize (Mocan) gideceğim ama yinede gitmeden bilgi sahibi olmak istiyorum...)

Konu linki;
    http://www.2a-lpg.com/forum/cok-acil...yor-t2871.html

Yetkili servis gerekli kontrolleri yapacaktır.

Evet gerekli kontrolleri eminim yapacaktır ama sonuçta konu hakkında bilgi sahibisiniz diye size yazıyoruz buradan... MArkanıza güvenerek, teknik desteğinize, bilginize güvenerek BRC tercih ettim...

Kestirip atmak yerine en azından çıkması muhtemel arızalar hakkında biraz bilgi verebilirsiniz diye düşünüyorum...

Servis sorunu çözemez ise bize tekrar yazabilirsiniz.

Sayın Marihuan5,

Akünün pozitif kutbuna bağlı bir adet sigorta bulunmaktadır. sigortayı değiştirmeniz durumunda lpg sistemi tekrar devreye girecektir.

Çok basit olan bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi arzu ederseniz biz de yapabiliriz.

Saygılarımızla

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

40ltrelık sılındır tankım 40 lt lpg alıyor sızce doru ve normal birşey mi?sevıye ledlerımde hiçmi hiç dogru çalışmıyor
    saygılarla..

Şamandıra hatası var mı kontrol edilecek.Göstrege için tank tam dolu olduğu zaman proğramdan tam dolu tank kalibirasyonu yapılacak

sigortası sağlammı? belliki voltaj yok.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler