+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2001 Megane RTA 1.4 sogukta calismama

2001 Megane RTA 1.4 sogukta calismama

Sayın arkadaşlar,
    Bende 2001 model Megane RTA 1.4 var. yaklaşık 3 ay önce BRC LPG sequent my 07 taktırdım. Bu haftaya kadar normaldi. Ankarada havalar soğuduktan sonra, aracım sabahları çalışmaz oldu, 7-8 defa denedikten sonra çalışıyor. İlk 5-10 dakika düzensiz çalışıyor. Isındıktan sonra hicbir sorun olmuyor. Forumda birşeyler okudum ama tam bir çözüm göremedim. LPG kitini taktırdığım servis pek ilgilenmedi, komsu bir ustasına yönlendirdi, usta ısı müşürü bozuk olabilir, sahah müşürü çıkart çalıştırmayı dene direk çalışırsa müşür bozuktur, değiştiririz müşürü dedi gönderdi. Deneyeceğim ama pek tatmin olmadım. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: 2001 Megane RTA 1.4 sogukta calismama

Aracınızı 2-3 gün yaklaşık 200-300 km benzinde kullanınız sorun ortadan kalkar ise lpg kalibirasyonu ile ilgili bir sorun var demektir aksi taktirde benzin sisteminde sorun var demektir.Bu arada bize araç plakası ve montaj yapan firmayı yazarmısınız sistemimizden ilgili firmanın yetkili servis olup olmadığını kontrol etmek isteriz.Saygılar

ilgili firmanın yetkili servis olduğuna eminim. çünkü araştırarak ve tavsiyeler üzerine bu firmaya gitmiştim. birçok arkadaşımda aynı yerden taktırdı. bu yüzden isim vermek istemem. sadece doğru dürüst ilgilenmeden komsu ustaya yönlendirmeleri beni üzdü. 2A mühendisliğine teşekkür ediyorum, hızlı cevap verdikleri için. Bu arada ısı müşürünü çıkartınca aracım sabah çalıştı, fakat bu ısı müşürünün bozuk olduğu anlamına gelir mi emin değilim.

Yetkili servis test cihazı ile ısı sensörünün doğru değer gösterip göstermedi kontrol edilebilir.

Arkadaşlar ısı müşürünü çıkartıp aracım bir basmada çalıştı. sonraki günlerde ısı müşürünü çıkartmadan bir basmada çalışır oldu. Bu arada yaptıgım tek şey, aracın suyundaki antifiriz oranını arttırdım. Suan hicbir sorun yok. Ya suyunun antifiz oranından yada ısı müşür soketinin oksitlenmesinden kaynaklanıyor du bilmiyorum. Suan sorunsuz calısıyor.
    Bu arada sorunuma cevap veren 2a mühendislik (brc) temsilcisine tesekkür ediyorum. Bir tavsiyem olacak. Lütfen bütün resmi temsilciliklerinizin bu forumu takip etmelerini saglayınız. Keske Ankarada Mavidenizler de taktırsa idim. Orda brc taktıran arkadasların memnuniyetine hayran kaldım. ilk 3000km den sonra ayar icin kendilerini cagırıyorlarmıs. Tebrikler.

Sensörün soket oksitlenmiş olabilir.Çıkartıp takma işlemi oksitin çözülmesini sağlamış olabilir.Konunun antifiriz ile alakası ise şu şekilde olabilir sensör ucu kireçlenmeden dolayı hassasiyetni kaybetmiş ve asıl görevi motor suyu donma derecesini aşağı çekmek olan antifiriz ayni zamanda soğutma sisteminideki kireçi söker ve sistemin temiz kalmasını sağlar.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler