+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek Devirde Benzine Geçiş...

Yüksek Devirde Benzine Geçiş...

ortalama 3 ay önce Brc lpg kiti taktırdım..Takıldıgı günden bu yana servise hiç gitmedim...(zaman olmayısından) Yani nasıl takıldıysa öle duruyor herhangi bi ayar vs yapılmadı...ortalama tasarrufum tahminleriminden daha az oldu...
    Şimdi sayın yetkiliye 2 sorum olucak..
    1-Yakıt sarfiyatının çok olması herhangi bi ayarsızlıktan dolayı söz konusu olabilirmi?

2-Araç yüksek devirde direk benzine geçiyor ve uyarı sesi veriyor..Bir diğer markada ise yüksek devirde ışık rengi kırmızıya dönüp benzin kullandıktan sonra tekrar devirin uygun seviyeye dönmesinde yeşile dönüyor herhangi bi uyarı sesi vermeden yani bence daha kullanışlı...Brc de böyle bir sistem mevcutmu?

Buda bonus olsun

3- Araç benzinde iken tek marşta titremeden çalışırken...lpg acık ama araç benzinde gözüküyorken marşa bastıgımda gazada dokunmak zorunda kalıyorum...bunun sebebi ne olabilir?

Cevap: Yüksek Devirde Benzine Geçiş...

1-Yakıt sarfiyatını benzin tüketiminiz ile kıyaslayınız.Ayni şartlarda benzinden litre olarak %15-20'den daha fazla lpg tüketiminiz olmaması gerekiyor.Durumu bu orana göre değerlendirirmisiniz.
    2-Sistemlerimizde bazı markalarda olduğunu söylediğiniz şekilde belli bir devirden sonra benzine geçme söz konusu değilidir.Mekanik bir arıza veya lpg bitmemiş ise aracınız devir kesinceye kadar benzine geçmeyecek.Uyarı sesi vererek benzine geçiyor ise sistem araçda ya yakıt bitmiştir yada gaz basıncı ile ilgili bir sorun vardır.
    3-Aracınızın lpg ayarları muhtemelen zengin.
    4-Servise hiç gitmediğinizi belirtmişsiniz durumu servise bildiriniz gerekirse bizim ile iletişme geçebilirler.
    5-Bize araç bilgileri (plaka model marka vs)ve yetkili servis bilgilerini yazarmısınız.

Araç depo full olsada atıyorum 5500 devirde geçiyor lpg az ise 3000 devirde benzine geçerek ikaz sesi veriyor...Lpg fullden düşmeye başladıkca devir de o oranda düşüyor..Bu normal bir durum değil sanırım..Eğer bu serviste giderilebilcek bir problem ise tavsiyenizle servise giderim..Çünkü servise uzak bi semtteyim...İlginiz için teşekkürler..
    Araç bilgilerini özel msj ile bildiricem teşekkürler...

Özel mesajınızda gerekli yönlendirmede bulunduk.Bilginize

merhaba benim arabamında yüksek devirde gaz kesiyordu servise götürdüm regülatör ayarını yükseltti sonra normal devirde ayar yaptı regülatör ayarını yükselttiği için gazı fazla yakarmı yani basıncı

Destek hattına yazdığınız mesaja cevap verilmiştir.Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler