+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg seviye ledleri

Merhaba bugun lpg seviyesi gosteren 4 led birden yanip sonmeye basladi 70-80 km sonra normallesti.Acaba bu yanip sonmenin bir anlami var mi?
       Yazilarinizda lpg oktaninin benzinden yuksek oldugunu okuyorum.Kursunsuz benzin 95 lpg 93 oktan diye biliyorum.Acaba yaniliyormuyum?Birde avrupada fabrikasyon lpgli cikan araclar var mi varsa modellerini internet adreslerini verirseniz.Lpg konusunda on yargilarin azalacagini dusunuyorum.
                                       Iyi calismalar.

Herhangi bir nedenle anahtarin arkadaki seviye sensoruyle iletisimi kesilmis olabilir. normale dondugune gore sorun yok.
    LPG nin oktan sayisi 100 un uzerinde. Kendi kendine tutusma sicakligi benzinin neredeyse iki kati. Malum oktan sayisi yakitin vuruntuya dayanma gucunu gosteriyor. Vuruntu ise istenmeyen zamanda erken atesleme sebebiyle olusuyor. Benzine gore daha yuksek tutusma sicakligi, LPG ye vuruntusuz calisma ozelligi kazandiriyor.

http://autoweb.drive.com.au/cms/A_55477/newsarticle.html

Diger linkleri firsat buldukca ilave edecegiz.

Kadir bey benim 4 seviye ledi yine yanmaya basladi ve sonmuyor.Yalniz Saniyede 1 kere duzenli olarak yanip sonuyor yani temassizlik degilde bir uyari isigi gibi sirali sistemde boyle ledlerin yanip sonmesiyle ilgili bir uyari yok mu acaba.
                                                                                       Tesekkurler

4 seviye ledi tankin asiri dolumunda yanip sonmeye baslar. Dolumdan sonra olduysa bir muddet  kullanimdan sonra soner. devam ediorsa sensoru kontrol etmek lazim.

Merhaba,

nadiren de olsa bende tam benzinden LPGye gecis olan turuncu isikta sistem asili kalip, bahsedildigi gibi birer saniye aralikla yanip sonuyor, ama ne zaman vites kucultup biraz gaza fazla yuklenirsem normal sekilde turuncu yesile gecip lpgde calismaya devam ediyor.

Cevap: lpg seviye ledleri

sayın sahın dağ

en yakın servısiniz gidip rolantide otamatik geçişe ayarlasınlar bu tür sorunu tekrar yaşamaz sınız

Cevap: lpg seviye ledleri

Benim ledlerde devamlı yanıp sönüyor vede boş gösteriyor ne yaptılarsa sorunu bulamadılar bakalım daha neler olacak

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler