+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 71 Toplam 71 Sayfadan
BirinciBirinci ... 21 61 69 70 71
Toplam 709 adet sonuctan sayfa basi 701 ile 709 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARACLARINIZ NE KADAR YAKIYOR !!!!!!!!!!

Cevap: ARACLARINIZ NE KADAR YAKIYOR !!!!!!!!!!

Sistemimizde benzin tüketimi ayarlara müdahale edilmemiş ise değişmez. Ayarın dışında Benzin tüketiminizi etkileyecek durumlar hava sıcaklığının düşmesi ( Sabahları aracın daha geç ısınmasıdan dolayı ) ve Benzin kaçağıdır. Belirttiğimiz durumları değelendirerek gerekli görmeniz durumunda aracınızın kotrolü için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com ' da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimize müracaat etmenizi rica ediyoruz. Bilginize

2012 model hyundai era 1.4 otomatik vites aracım uzun yolda 35 lt lpg ile 445 km yol yaptı. Afyona gidip geldim. Giderkende dönerkende aynı lpg ile aynı mesafe yaptı.

S.a ismim Veyis

2005 1.6 marea aracım var uzun yolda 100-120 km hızda 100 km de 10.5 lt yakıyor araba da iki kişi yük yok lastiklerim bakumlu ve yol da genelde düz en az 20 kere denedim 10-11 lt yakıyor ortalaması genel de 10.5lt bana çok geliyor yakıtım nasıl arabayı alalı 1 yıl oldu sadece 1.000 km önce filtresini kendim değiştirdim.

Şehir içi 13-14 lt yakıyor
    Uzun yolda 10-11 lt yakıyor

En yakın brc bayi ankara ve kastamonu da ayarlatmam lazım mı sizce nasıl bu hafta sonu kastamonu ya da gidecem ayar için de fırsatım olur.

Ayrıca şamandıram arızalı 35 lik tank var 28 lt filan alıyor 220-240 km gidiyor ilk ışık 110 da filan sönüyor 3 ışık yansa dahi şamandırayı açmıyor gaz almıyor 2 ışık yanarsa gaz alıyor.

A. S veyis Bey,
    Her zaman aracınızın LPG tüketimini ayni şartlardaki benzin tüketimi ile karşılaştırarak daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz. Litre olarak ayni şartlarda ki benzin tüketiminizden %20 civarı daha fazla LPG tüketiminiz olabilir. ( Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır) Yani 100 km de araç 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir. Tüketiminizi tankı tam doldurup 150–200 km kullanarak tekrar ayni şekilde dolum yaparak test ediniz. Bahsedilen orandan fazla tüketim ile karşılaşmanız durumunda sistemin yetkili bayilerimizde kobtrol edilmesi gerekiyor. Aşırı benzin tüketimi ile karşılaşmanız durumunda aşırı benzin tüketiminin nedeni ortadan kaldırıldıktan sonra aracınızın yetkili bayilerimizde kontrol edilmesi gerekiyor. Sistemin filtre değişimi vs gibi işlemleri kendinizin yapmamasını tavsiye ediyoruz. İlgili işlemlerin yetkili kişiler tarafından yapılmasını öneriyoruz. Yetkili bayilerimizin adres ve iletişim bilgilerine www.brcnerede.com dan ulaşabilirsiniz. Bilginize

2004 Seat Toledo 1.6 16V aracımda 35 lt ile 380-400 arası değişiyor. Tabiki aracı çok zorlamadan kullanım değerleridir. Hırçın kullanımda 350 km kadar düşüyor.

Merhaba ben accent era 1.4 adlımdaha yeni.Brc tüp var ve arkada 47 lt depo var.130 fulluyorum ve 350 km şehiriçi yol yapıyor.Gaz şu anda 2.90 ve benim araba km ye 37 kuruş gibi bir rakam yakıyor ve 100 km ye 12 lt gaz tüketiyor.Brc bayisinde gaz ayarı yaptırıp bujileri ve hava filtresini değişmeme rağmen hiçbirşey değişmedi.

Sayın mensiles,
    Öncelikle aracınızın LPG'de yakıtının fazla olup olmadığına karar verebilmek için LPG ile kullanıldığı ayni şartlardaki benzin tüketminin bilinmesi gerekiyor. Daha sonra bahsedeceğimiz basit oranlama işlemi ile aracınızın LPG tüketminin fazla olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Sistemlerimiz ile ayni şartlardaki benzin tüketiminizden litre olarak %20 civarı daha fazla LPG tüketiminiz olabilir. Yani aracınız 100 km'de 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir. Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır. Bahsettiğimiz orandan fazla LPG tüketimi ile karşılaşmanız durumun da konuyu yetkili bayilerimize tekrar iletebilirsiniz veya istemeniz halinde araç plakası, şasi numarası, şuandaki araç kilometresini ve müracaat ettiğiniz yetkli bayi bilgilerini bize yazabilirsiniz. Akabinde ilgili bayimiz ile görüşerek size yardımcı olabilir. Bilginize

iki arkadaşımında aynı araçtan var ve aynı sistemi kullanıyorlar.Aynı şartlarda onlar km ye 27 kuruş yakarken ben 37 kuruş yakıyorum

Sayın mensiles,
    En doğru sonuca aracınızı yeni almışsınız benzin tüketimini netleştirerek ulaşabilirsiniz. İstemeniz halinde aşağıda daha önce istemiş olduğumuz bilgileri bize göndermeniz durumunda aracınızın tekrar kontrölü için yardımcı olabiliriz. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler