+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg ye ilk geçiş anında yaşanan gaz yeme sorunu

lpg ye ilk geçiş anında yaşanan gaz yeme sorunu

herkese selam arkadaşlar ben yeni üye oldum ve hemen bir sorunumu dile getirmek istiyorum.2000 model 8valf vw bora sahibiyim.arabam motor sıcaklığı farketmeksizin lpg ye geçtiği ilk anda gaza ayağımı basıp çektiğimde kekeliyor.ecu,ejektörler değişti ve düzelmedi.geçen hafta içi de regülatörü değiştirdik yine düzelmedi.bu sorun özellikle kış aylarında daha çok belli oluyor.kalorifer ve farlar açıkken stop ediyor.ne yapmalıyım bana yardım edin lütfen

Cevap: lpg ye ilk geçiş anında yaşanan gaz yeme sorunu

Kullandığınız lpg sisteminin marka ve modeli nedir?

brc SEQ 24 MY 07 marka ve modeli

Bahsettiğiniz durum aracın yeni lpg geçmesinden kaynaklanıyor araç yakıt düzeltmesi yapıyor.Bu durum geçişden 1-2 dk sonrada hala devam ediyor ise lpg ayarları kontrol edilecek.

yani bu durum normal mi? arabam olur olmadık yerde stop ediyor.çözümü nedir acaba?

Alıntı nuri gökay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selam arkadaşlar ben yeni üye oldum ve hemen bir sorunumu dile getirmek istiyorum.2000 model 8valf vw bora sahibiyim.arabam motor sıcaklığı farketmeksizin lpg ye geçtiği ilk anda gaza ayağımı basıp çektiğimde kekeliyor.ecu,ejektörler değişti ve düzelmedi.geçen hafta içi de regülatörü değiştirdik yine düzelmedi.bu sorun özellikle kış aylarında daha çok belli oluyor.kalorifer ve farlar açıkken stop ediyor.ne yapmalıyım bana yardım edin lütfen
    Aracınızın ateşleme bobinini kontrol ettiriniz

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

Stop olayı normal durum değil.

Arkadaşım merhaba,
    Aynı sorun ( gaza geçtiğinde gaz yememe ve sonra stop etme ) benim aracımda da var acaba sorunun çözüldümü, çözüldüyse nasıl çözüldü bilgi verirsen sevinirim.
    Alfa romeo 156 1.6 t-spark 120 Bg
    brc squent 24 my07 ( 2007 de takıldı)

Angry Cevap: lpg ye ilk geçiş anında yaşanan gaz yeme sorunu

Alıntı koroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım merhaba,
    Aynı sorun ( gaza geçtiğinde gaz yememe ve sonra stop etme ) benim aracımda da var acaba sorunun çözüldümü, çözüldüyse nasıl çözüldü bilgi verirsen sevinirim.
    Alfa romeo 156 1.6 t-spark 120 Bg
    brc squent 24 my07 ( 2007 de takıldı)
    Yokmu bu konuda bilgisi olan arkadaşlar....Ayrıca yetkili bayii olarak verdiğiniz MARDİN de ki ESME otogaz da BRC SQUENT 24 'e ayar yapabilecek program yok bu nasıl yetkili servis...

2003 model nissan primeram var 12000 km once lpg taktırdım şu pipolu denilen tarzda brc tabiki.ilk 11000 km boyunca hıcbır sorun yasamadan kullandım ve cok cok memnundum ama nazar degdı galıba filte vs bakımını yaptırıp degerler normal cıkınca oh dedım usta bana sorunsuz bı 10000 daha gıdersın hadı 20000 de grsz dedı fakat son 300 km dır ozellıkle benzınden gaza gecerken devır fevkalade dusuyor ve arac stop edıyor onceden hıc hıssedemedıgım benzınden gaza gecmeyı sımdı fazlasıyla hısseder oldum düz yolda gıderken bıle silkelenme oluyor lpg aldıgım yerı degıstırdım ama sonuc yıne aynı zaten oncesınde sureklı aldıgım bır yerdı sorun yoktu bır anda bu degısım neden kaynaklanıyor???(benzınde gayet sorunsuz ılerlıyorum)

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler