+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: valla bu tüketimden hiçbir şey anlamadım....

valla bu tüketimden hiçbir şey anlamadım....

merhaba sayın 2A yetkilileri. sorunum tüketimden kaynaklı. aracım accent era 1,4 otm. 12.500 km. benimle aynı aracı kullanan arkadaşlar 20 tl lpg ile ortalama 100 km yol yapıyorlarken ben 80 civarında anca gidebiiliyorum.lpg filtremi de yeni değiştirdim. özellikle bu sefer deneme amaçlı çok sakin kullandım aracımı... sonuç 80km. bide 10 tl benzin kullandım bu arada. 100 km yol için 30 tl çok değil mi??? aracım benzinde 100 km yi hemen hemen aynı paraya atıyor. valla bu lpg olayından hç birşey anlamadım. pişman olmak üzereyim. lütfen yardım edin....:confused0024:

Cevap: valla bu tüketimden hiçbir şey anlamadım....

20 tl'lik lpg ile ölçüm yaptığınız sürece arkadaşın aracı da sizin aracında kesin lpg tüketimini hesaplayamazsınız.En basit ve ilk yapılabilecek test şudur.Tankı tam doldurunuz 200-250 km aracı kullanınız ve ayni şartlarda tekrar doldurunuz.Testi bu şekilde yaparmısınız.Litre olarak aracınızın ayni şartlarda benzinden %15-20 civarı daha fazla lpg tüketebilecğini unutmayınız.Saygılar

yarın sabah yaklaşık 200 km ş.dışı yol yapacağım. sabah ilk işm depoyu fullemek olacak. sonucu sizlerle paylaşacağım. iyi çalışmalar, iyi akşamlar....

merhaba. toplam 170 km 32tl yakıt. hemen hemen tamamı ş.dışı. lpg oto ipragaz. 1,89tl. lütfen yardım edin....

Alıntı veydel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba. toplam 170 km 32tl yakıt. hemen hemen tamamı ş.dışı. lpg oto ipragaz.litre fiyatı 1,89tl. lütfen yardım edin....
    2A yetkilileri neden cevap yazmıyorsunuz??? tüketimim nasıl? ş. dışı benzinde 6-6,5 lt.
    ş.içi ise 9,6 lt...

tüketiminiz 10 litre civarında.
    1-2 depo daha harcadıktan sonra tüketim hesaplarsanız daha gerçekçi olur.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

sayın 2A yetkilileri benim tüketim halen berbat. dediklerinizi yaptım son depo ile (40litre lpg=75tl) 280 km ş.içi zar zor yaptım. normalde bu değerler benzinde olması gerekenler. valla arkadaşlar 10tl benzinle 35 km ş.içi yol yapıyorlar.(araçlar aynı). lütfen yardım edin. ne yapmalıyım? haa bu arada yaklaşık 10-15 tl likte benzin tükettim.toplamda 90 tl=280km....

Size daha öncede yazdık tüketim değerinizde hesap,ölçüm veya benzin tüketimi ile ilgili hata var.Aracınız otomatik ve lpg sistemi ile boş ağırlığı 1220 kg lütfen aracınızın benzin deposunu tam doldurarak 250-300 km sonra tekrar dolum yaparak benzin tüketim değerinizi netleştiriniz.

ya iyi güzel diyorsunuz da bu zamanda benzin deposunu fulleyebilen kaç kişi var? 150-160 tlye nasıl fulleyelim. bu arada hyundai servisine gittim aracımın fazla yaktığını dile getirdim yeniden program yüklediler. sorun yok dediler....

Sn veydel aracınız elektronik yakıt kontrol sistemine sahip bu yüzden benzin veya lpg alt veya üst limilerini aşan bir tüketimde arıza lambasını yakarak sizi uyaracaktır.Yinede bize özelden araç bilgilerini ve montaj yapan bayi bilgilerini yazarmısınız bayimiz ile durumu görüşüp müsait olduğunuz da aracın ayarlarının bizim bilgimiz dahilinde kontrol edilmesini sağlayabiliriz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler