+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG Servis Bakım Masrafları

LPG Servis Bakım Masrafları

10.000 Km bakım için 1.4 Team ABS aracımı LPG (BRC Marka)bakımı için yetkili servise götürdüm.Serviste filtrenin değişmesi gerektiği ve enjektörler için katkı maddesi konulacağı bilgisi verildi.Sadece filtre değiştirip katkı maddesi koydurmazsam garantimin yanacağı söylendi.Servis Bu uygulamanın distiribütör tarafından yaptırıldığını söyledi.Katkı maddesi koydurmuyorum diye garanti min yanmasının aklıma yatmadığını servise söyledim.Aracımın LPG bakımını garantim yanmasın diye katkı maddesi de koydurarak yaptırdım. Serviste yapılan Bu uygulamalardan (Katkı Maddesi konulması) firma olarak bilginiz olup olmadığını merak ediyorum? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevap: LPG Servis Bakım Masrafları

merhaba. bende bugün lpg bakımını yaptırdım. dediğiniz gibi filtre+2 adet katkı maddesi=90 tl ödedim.

Merhaba,
    Sayın yetkili konu hakkında aydınlatabilir misiniz?
    Zira bizim de 10.000 KM bakımlarımız olacak.

Şimdiden teşekkürler.

İki adet lpg filtresi değişiyor,sistem mekanik zararlara kaşı ve lpg kaçağına karşı kotrol ediliyor.Lpg ayarları kontrol ediliyor.Ayrıca standart dışı yakıtın verebileceği zararlara kaşı Tunap katkı maddesini öneriyoruz.

Öncelikle teşekkürler,
    Ve fakat,aşağıda arkadaşın sormuş olduğu, yetkili bayi/servisinizin "katkı koymazsanız garanti dışı kalır" beyanı hakkında 2A olarak sizin tutumunuz nedir?Tahminim böyle bir talebinizin/tutmunuzun olmadığı yönünde tabi ama,teyit ederseniz seviniriz.

Teşekkürler.

Sistemimizin garantisinde sorun yok fakat kalitesiz yakıtdan kaynaklanan motor hatalarında sıkıntı yaşarsınız.

Merhaba,
    Sayın 2A yetkilisi o halde şunu net bir şekilde yazabilirim;
    10.000 Bakımına gittiğimde servis bana "katkı koyacağız yoksa garanti dışı kalır" derse yanlış bir beyanda bulunuyor olacak değil mi?
    Sorum/sorumlarım nettir.Cevaplarınızı da bu netlikte vermenizi rica ederim.
    Sayg.

Bir ara şu şekilde bir kampanya uygulamamız vardı.İlk montajda katkı maddesi üceretsiz uygulanıyor ve ilgili araç sahipleri diğer peryodik bakımlarında (10.000km) düzenli olarak ücret karşılığı katkı maddelerini kullanmış ise 2 yıl veya 100000 km kötü yakıttan dolayı subaplarında oluşabilecek herhangi bir hasar garanti kapsamında değerlendiriliyordu. Fakat şu anda kampanya bittiğinden müşteri isterse ekstra koruma için servislerimizde katkı maddesini ücreti mukabili uygulatabiliyor.
    Bu uygulama yapılmazsa sistemimizin 2 yıl veya 100000 km garantisi yine devam ediyor, ancak kötü yakıttan oluşması muhtemel sübap arızaları garanti dışı kalıyor.
    Sübap arızaları çok nadir olsada,zamanında benzin bakımlarını ve sübap ayarları yapılmamış araçlarda da meydana gelebileceğini belirtmek isteriz.

Ben her ne kadar Shell'in güvenilir bir istasyonundan yakıt alsam da zaten bakımda katkı almayı düşünüyorum.Amacım sadece bunun aşağıda mesajı bulunan arkadaşın başına gelen gibi bir zorlama olup olmadığını öğrenmek idi.Aksi taktirde katkıyı almaz,red ederdim.Olmadığı için mutlu oldum.2A'ya yakışmaz.
    :PDT_95: Nacizane bir öneri olarak kabul ederseniz;
    Katkıların fiyatlarında mümkün olan kadar indirime gidebilirseniz,katkı kullanan sayınızdaki artış,yaptığınız indirimi size geri kazandıracaktır.Artı olarak,hem daha az sorunla muhatap olacak,başınız da gereksiz yere çok ağrımayacak,hem müşteri memnuniyetini ve marka memnuniyetliliğini sürekli kılmış olabileceksiniz.Kendimden ve çevremden izlenimlerim bu şekilde.Bir de,kimseye akıl vermek haddimiz değil elbette,mamafih mesleğimin de bu öneriyi öneri olarak yapmaya liyakatli olduğunu bilmenizi isterim.
    Cevabının için teşekkür ederim.
    Aydınlattınız.

İlgi ve önerilerinize teşekkür ederiz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler