+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: brc otogaz sistemine bir omur biciliyor mu??

Sayin kadir bey
    ben 2001 model ford focus kullanicisiyim ve aracima lpg taktirmayi dusunuyorum. Arastirmalarim sonucunda en guvenilir markanin BRC oldugunu belirledim.Size bir kac sorum olucak
    1- aracima lpg taktirdigim zaman bu lpg nin bir omru var mi, yada hangi surelerde ne tur bakimlar gerektiriyor?
    2- Benzinle sehir ici 300 ykr ile 1 km gidiyorum. lpg takdirdigim zaman ortalama ne kadarlik bir  tasarruf saglanicak ve bu tasarruf miktari garantili olarak mi veriliyor?
    Beni bu konularda aydinlatirsaniz sevinirim...Saygilar.

LPG donusumunde kullanilan ekipmanlarin omru, aracin diger parcalariyla ayni. Filitreler sarf malzamesi sayiliyor, her 10.000 Kmde degistirilmesi gerekiyor.  Enjektorlerin omru 100.000 Km. sorun cikarmadan 150.000 km de gidebiliyor.
    Lastik aksam ve regulatorun tamir takimi da enaz 100.000 km dayaniyor. Bu omurler icin gazin kalitesi ve periyodik bakimlarin zamaninda yaptirilmasi onem kazaniyor.
    Hic bir parca omru doldu diye kaldirilip atilmiyor.
    Sadece LPG tankinin yasalara gore 10 yilda bir degistirilmesi gerekiyor.
    Benzine gore yakit tasarrufunuz en az % 40 olacaktir. Bakimlarinizi zamaninda yaptirirsaniz bu orani koruyabilirsiniz. Yetkili servislerimiz listesinden size en uygun olani secerek fiyat, odeme secenekleri ve referans araclar konusunda kendilerinden detayli bilgi alabilirsiniz.
    Iyi gunler.

Sn.Kadir bey
    Peki bu soylediginiz en az %40 tasarrufu saglamayi firmaniz garanti ediyor mu?
    Yani BRC marka lpg taktirdigimda bu orani sagliyamazsam her hangi bir uygulamaniz var mi?
    Ayrica ben lpg yi Gaziantep te taktiricam ve bana 1800 Ytl fiyat verdiler. Bu fiyat uygun mu?

Aracinizin benzin tuketimine gore kesin yakit tasarrufunuz en az %40 olacak. Bunu garanti 
    ediyoruz. Bu tasarruf saglanmazsa insanlar urunlerimize niye bukadar yogun bir ilgi gosterip donusum yaptirsinlar ki? Forumda bunlari okumus olmaniz lazim?
    Ayrica verilen fiyat bizim tavsiye ettigimiz pesin ve KDV dahil son kullanici fiyatidir.
    Iyi gunler.

lpg sistemleri %40-50 civari tasarruf sagliyor ama bu bahsedilen sanirim sehirici tuketim.
    peki sehirlerarasi tuketimde de ayni tasarruf orani mi saglaniyor?

Edited by - diredire Tarih: 10/08/2006 00:16:30

Benzinde ne tuketiyorsaniz, gazda en az %40 tasarrufunuz olur. Sehir ici, sehir disi benzinde ne farkediyorsa LPG de ayni durum gecerlidir.
    Hesabinizi benzin tuketiminizin %15-20 fazlasini alarak yapacaksiniz. Yani araciniz 100 kmde 10 litre benzin tuketiyorsa, LPG tuketiminiz 11,5-12 Litre olacaktir.

Kadir bey,
    ana sayfanizda gorulen sq.56 daki filtre ile sq. 24 deki filtrenin farki acaba nedir?

Artik yeni SEQUENT-24 lerde ayni filitrelerle geliyor. Daha efektif hale getirildi.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler