+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: fiesta triptonik vites acil yardım lütfen?

fiesta triptonik vites acil yardım lütfen?

ben bu aralar triptonik vites fiestama lpg taktırmayı düşünüyorum.sizin yakıt tüketiminde istenilen verimi alır mıyım? aracın performansını etkiler mi?(malum zaten triptoniklerin pek iyi olmuyo)

Cevap: fiesta triptonik vites acil yardım lütfen?

Litre olarak benzinden max.%15-20 civarı daha fazla lpg tüketiminiz olur.Sizi rahatsız edecek performans kayıbı yaşamazsınız %5 civarı.

2010 fiesta titanium tiptronik aracıma my-10 modeli takıldı.
    + aracım kırmızı ışıkda durup kalkarken benzinle aynı oranda çabuk hızlanıyor.
    + vites geçişleri benzine göre daha düzenli hale geldi.
    + yokuşlarda hızlanması ve performans kaybı hiç hissedilmiyor.
    + arıza lambalarının yanması sorunu yok.
    + soğuk havalarda geç çalışma gibi bi sorun yok(gerçi araç 9 aylık olduğu için olabilir)
    + durup kalkarken aracın stop etme gibi bi durumu yok.
    - araç ilk çalıştırılıp geri vitese takıldığında bayaa bi sarsıyor.(belkide sadece benim araçda yapıyo olabilir. yetkililere ilettim henüz bi cevap gelmedi bu konuda)
    benim fiesta 45.50lt gaz aldı.480km yol yaptım. litresi 2.09tl idi, 95-96 tl ye doluyor. benzinde 42 litre alıyodu, 550km yapıyodum, litresi 3.98tl idi, 167tl ye doluyodu.ayda 900tl lik benzin harcamam oluyodu, gaza geçince bu 550-600 tl arasında değişiyor. yani minumum 300tl benzine göre param cebimde kalıyor. artık hesabnızı artılarıyla eksisiyle siz yapın.
    artıları eksiden çok olduğu için teşekkürler brc (2A Mühendislik)

Eksi olarak belirtiğiniz durum hakkında tarafınıza 08.03.2011 tarihinde özel mesaj gönderilmiştir. Üye girişi yaptık dan sonra ana sayfamızda bildirimleriniz kısımından özel mesajlarına ulaşabilirsiniz. Bilginize saygılar

bilgi için tşk.

geri vites sorununu bende yaşıyorum.ama lpg ile ilgili değil.ilk çalışmada bu araçlarda bu sorun var sanırım.bu arada benim araç hala benzinli.debriyaja iyi basılmadığından kaynaklandığını söylüyorlar.Boşa alıp tekrar dene diyor servis

bahsettiğim geri vites sorununu şöyle hallediyorum. araç gün içinde ilk çalıştırılıp gaza geçmesini bekledikden sonra yarım dakka yada 1 dakka daha bekliyorum, yada gaza geçer geçmez düğmeye basıp benzine alıp tekrar gaza geçiriyorum sarsıntı olmadan kalkış yapıyorum. bunun sebebi havanın sıcak yada soğuk olmasıyla alakalı olmadığını düşünüyorum, -10 ila +19 derece lik hava sıcaklıklarında deneme şansım oldu.zannedersem sebebi ya motorun tam ısınmamasından yada gazın motora tam olarak enjekte edilememesinden kaynaklı diye düşünüyorum.

Aracınızın lpg ayarlarının ve geçiş sıcaklık değerinin kontrol edilmesi faydalı olur. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler