+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nissan primera yardım lütfen

nissan primera yardım lütfen

Kıymetli arkadaşlar aranıza yeni katıldım. öncelikle saygılar sunarım...
    Benim bugünlerde aracımla ilgili çok canımı sıkan bu sorunum var. Aracım 2005 model nissan primera 80000 km de. Araç marşa ilk bastığımda almıyor çoğu zaman üçüncü marşta alıyor. Pek çok servise götürdüm sorun bulamadılar. Üzerinde 3 yıldır takılı olan Bedini marka sıralı sistem lpg var. 1.5- 2 yıl sorunsuz kullandım son bir yıldır bu problem devam ediyor. enjektör temizliği vs yapıldı. yetkili serviste bu araçlar tüpe uyumlu değil diyip kestirip atıyor. Son zamanlarda hava akışmetresi oksitlenmiş ya da arızalı olabilir gibi şeyler duydum . Bilgilerinizi paylaşıp yardımcı olursanız çok sevinirim... Saygılarımla!

Cevap: nissan primera yardım lütfen

Aracınızı 2-3 gün 200-300 km benzinde kullanınız sorun ortadan kalkar ise lpg sistemi ve özellikle ayarlar ile ilgili bir sorun var demektir.

aracımla defalarca sade benzinle yol yaptım. hatta uzun yol 750 km benzin kullandım ama aynı sorun devam etti...Ayrıca ilginize de teşekkür ederim.

O zaman aracın bezin sistemi ile ilgili bir sorunu var ayrıca sorun lpg dönüşümünden hemen sonra ortaya çıkmış ise lpg montajında yapılan benzin enjektörü bağlantılarının kontrol edilmesi faydalı olur.Benzin enjektörlerinde kaçak olabilir.Aracınız yağ yakıyor olabilir.Buji tırnak aralıkları gereğinden fazla açık olabilir.Hatalı buji kullanılmış olabilir.

bujiler ve benzin enjektörleri kontrol edildi. pompa kontrol edildi ancak sorun gözükmüyor. Hava akışmetresi ya da map sensörü böyle bir arızaya yol açabilir mi teşekkürler

Araçlarda genelde hava akış debimetresi ve map sönsörü birlikte kullanılmaz.İkisinden biri vardır aracınız da ilgili sensör hatasında aşırı yakıt tüketimi olur.

araç direk lpg ye alıp çalıştırdığımda direk çalışıyor. Ancak benzinde ya tekleyerek çalışıyor ya da iki üç marştan sonra titreyerek alıyor. Bu cuma bir kaç ustaya gösterecem aklımda üzerindeki tüp aksamını söktürüp 2A mühendislik bayinden yeni bir sıralı sistem almak...Sıralı sistemin beyninden aracın benzin enjektörlerine yanlış zamanlama vermesi gibi bir durum olabilir mi, Bujileri söküp bakıyorlar bir şey yok temiz diyorlar bujiler 40000de orjinal buji. buji kablolarını falan da test ettireceğim. Asıl problemim bu sorunu kolay tespit edebilmem için nasıl bir sıra izlemeliyim. İlginize çok teşekür ederim. Bu problem mutlaka kaliteli güvenilir bir kurumla çalışmak gerekliliğini öğretti.

Lpg enjektölerinden silindirlere lpg kaçağı olabilir.Lpg enjektörlerine gaz girişi engellenerek aracın ilk çalışması test edilebilir.

Pompaya LPG nin beyninden gelen bir kabloya paralel çekerek sorunu çözdüler, araç marşa dokunmamla çalışıyor ancak ben sorunu anlayamadım, sürekli bizden kaynaklamıyor diyip durdular, Pompaya marş 2 konumundayken yeterli elektrik gelmiyordu. Sanırım kabloyu paralel kablo atarak güçlendirdiler, bunu kalıcı olarak nasıl çözerim...Teşekkürler!

Yapılan uygulamanın ne olduğunu bilemediğimiz için görüş belirtemiyoruz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler