+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: motoru stop ederken

Exclamation motoru stop ederken

2 gün önce ml-7 model kit taktırdım kafama takılan bi konu var. ana sayfada dikkat edilmesi gereken konularda motoru stop etmeden önce bir süre benzinle çalıştırılması gerektiği yazıyor bu sistemde benzine elle geçmiyor. sanırım hepsi otomatik yada benim bilmediğim bir şey mi var teşekkürler.

Cevap: motoru stop ederken

Sanırız bir yanlış anlaşılma var bize yazının link'ini atarmısınız.Anahatarın ortasına yaklaşık 1 sn süre ile basarsanız lpg'den benzine veya gerekli şartlar oluşmuş ise benzinden lpg'ye geçecektir.Size sistemin kullanımı anlatılmış olması gerek bize montaj yapan bayi'yi yazarmısınız.

http://www.2a-lpg.com/index.php?pid=64 burada okudum 7- ARAÇ SAHİBİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR 3 bölümde araç era 2008/4 kullanılan sistem ml-7 servis VAN DOĞU OTOM. LTD. ŞTİ. bir sorumda okuduğumu hatırlıyorum ama bulamaım: tüpü fullemeyin diyordu kafama takıldı doğrumu acaba ilginize teşekkürler. bu arada böle bir şey sölenmedi yani 1 saniye besılması ile ilgili usta takarken sordum benzine nasıl geçecez diye oda otomatik dedi.

Evet gördük bahsedilen konu karbüratörlü sistemler için geçerli.Sizin böyle bir uygulama yapmanıza gerek yok. Anahtarınız hep lpg konumda olması yeterli motor ısındıktan sonra aracınız lpg'ye geçecektir. Bilginize saygılar

birde bu tüpü fulleme konusunda aydınlatırsanız sevinirim. ana sayfada ki bilgilerde tüpü fullemeyin diyordu kafama takıldı teşekkürler.

Şamandıralarımız Avrupa standartlarına göre çalışmaktadır.Avrupa'da dolum istasyonları 6 bar civarı basınç ile dolum yapar malesef yurdumuda 6 bar ile dolum yapan istasyon bulmak zordur genelde 10-12 bar civarında çalışırlar.Tanklara daha çabuk dolum yapabilmek için.O yüzden tank dolmaya yakın şamandıradan ses gelmeye başlar sesi durduğumuz da dolumu kesmek şamandıranın sağlıklı kalabilmesi ve tankımızın %80'den fazla dolmasını engellemek için basit bir korunma yöntemidir.O yüzden dolumu şamandıra kesinceye kadar full yapmayın şeklinde açıklama ihtiyacı hissediyoruz.Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler