+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: i-VTEC motora ve Honda'nın katalitiğine uyum

i-VTEC motora ve Honda'nın katalitiğine uyum

Merhaba.
    2009 model Honda Civic Elegance otomatik sahibiyim. Yaklaşık 6-7 ay önce LPG taktırmak istediğim için bayağı bir araştırma yapmıştım. Yetkili servise bu durumu söyledim. Taktıranların olduğunu, ancak katalitiğin 2 ayda dolduğunu (tanesi 2000TL) bu nedenle onu iptal edip direk boruyla aktardıklarını söylediler. Bu durumda da ağrıza lambasını yakıyormuş. Arıza lambasını söndürünce bir süre sonra yeniden yanıyormuş. Tamamen de söndürülebiliyormuş ama başka bir sorun olduğunda yanmazmış bu da kötü bir şey gerçekten bir sorun olduğunda anlayamayacağım.

Bugün bir komşumuz yeni bir sistem olduğunu söyledi. Katalitiğin içinden mi geçiyormuş neymiş. Konuşmaya vaktimiz olmadı. Sizin bu konuyla ilgili bilginiz var mı? Varsa hangi markalarda bu sistem mevcut?

Bir de LPI diye bir şey çıkmış temsa yapıyormuş. LPG yi sıvı halde gönderiyormuş böylece güç kaybı olmuyormuş. Bu konuda bilginiz var mı? Aracıma uyumlu mu?

Forumda bir yerde garanti konusunu okudum. Ben Honda Türkiye'yi aramıştım. 6yıl 150.000 km garanti 3+3 şeklinde. Yani 3yıl 100.000km zorunlu, geri kalan 3 yıl 50.000km Honda'nın verdiği garantiymiş. LPG taktırma durumunda motor garantisi kalkacak ve diğer garantiler 3yıl 100.000km ye düşecekmiş. Kendilerinden bana bu bilgiyi mail-fax vs. yoluyla göndermelerini istedim ama böyle bir şey yapamayız dediler.

Teşekkürler...

Cevap: i-VTEC motora ve Honda'nın katalitiğine uyum

Sistemlerimiz ile size aktarılan sorunları yaşamazsınız.Aracınıza 3 ve 4 silindirli araçlara uyguladığımız MY-07 modeli uygulanacak.Anasayfada yeralan YETKİLİ SERVİSLERİMİZ linkinden size en yakın servisimizle irtibata geçerek; maliyet, ödeme seçenekleri ve referans araçlar konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sayın ilker bilim;

Defalarca honda civiclere BRC MY-07 montajı gerçekleştirdik,bu araçlardan en fazla yol yapanı brc ile 174.000 km yaptı ;ne aracın katalizatörünü söktü ne de başka bir parçasını.Yetkili servislerimizde yaptıracağınız BRC my-07 montajında böyle sorunlarla karşılaşmazsınız.Arıza lambasının yanmayacağını garanti ediyoruz.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ
    www.ozenclerotogaz.com.tr

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59

Malesef Çorum'a gelemem. Ama bahsettiğim kişi Serdar Çiftçi'ymiş. Bilmiyorum tanıyor musunuz. Peki garanti ne olacak?

Alıntı ilkerbilim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef Çorum'a gelemem. Ama bahsettiğim kişi Serdar Çiftçi'ymiş. Bilmiyorum tanıyor musunuz. Peki garanti ne olacak?
    Çoruma gelmenize gerek yok,bulunduğunuz ildeki yetkili bayimiz ile görüşebilirsiniz.BRC 2A Bayileri gerekli eğitime ve tecrübeye sahiptirler.Serdar Çiftçiyi tanımıyoruz,kimdir? sistemimiz 2 yıl 100.000 km garantilidir.Aracınızın garantisi lpg den kaynaklanan bir sebeb haricinde devam edecektir,lpg ile ilgili sorunlarda yetkili servisimiz gereğini yapacaktır.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59

Merhaba,
    Bir arkadaşım geçen sene 0 km almış olduğu honda civic aracına z...... marka lpg taktırdı 5-6 ay önce. sürekli teklemeden şikayet ediyordu.enjektörleri lpg servisi tekrar değiştirdi biraz düzelir gibi oldu. en son bu hafta sonu arıza lambasını yine yakmış.defalarca sildirmiş ve her seferinde yeniden yanmış. en son sildirip benzinde kullanmış ve yine aynı lamba yanmış. servis katalitik konvertör gitmiş olabilir demiş.

hatay da aynı markanın üç farklı lpg servisine gösterdi ama sorununa çözüm bulamadı. Çok güzel bir araç olmasına rağmen işini bilmeyen ustalar yüzünden araç şu an can çekişiyor. bir katalitik konvertörün fiyatı 2500 tl, yazıktır.

yardımı dokunacak herhangi bir önerimiz var mı?

Arıza lambası sadece arıza olduğunu belirtmez.Özellikle arıza karışım hatasından kaynaklanıyor ise benzin ECU'su başka strateji izler konvektörün zarar görmesini engellemeye çalışır.Burada aracın arıza koduna bakmak en doğrusudur.Konvektör hatası veren bir araç da en son kontrol edilmesi gereken kısım konvektördür.Konvektörün verimsiz çalışmasını etkileyen birçok sebep vardır sırası ile bu sebepler araştırlımalıdır.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler