+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çalıştırmada problem

Çalıştırmada problem

Sabahları ve arada sırada arabayı çalıştırıken 3 4 sanıye marşa basmam gerekıyor lpg yokken boyle bı problem yoktu sonradan cıktı bunun nedeni ne olabılır sızce ?
    Mazda 3 4ever (Sadece Gaz Varken hehe )

Cevap: Çalıştırmada problem

Aracınızın lpg ayarları rolanti de ve yolda kontrol edilecek lpg'de zengin olabilir.

Ben de buradan yazayım.Bizde polo var .Yeni montaj yapıldı.Benim de bir problemim var.Araçta marşa bastığım zaman marş motorundan gelmeyen ses gelmeye başladı.Süre de uzadı.Sanki zorlanıyor.Bu ses az gaz verip de stop ettiğinde tekrar çalıştırırken gelirdi.Bu kesinlikle devamlı olmazdı.Bunun sebebi ne olabilir?Marş motorunu da yemeyelim.

Akü zayıflamış veya marş motoru bakım zamanı gelmiş olabilir.Ses valfin marş dişlisini gerektiği kadar itememesinden veya marşı bıraktığınız zaman dişlinin yerine gelmesinin geçikmesinden de kayanaklanabilir.

Bunu bugün denedim bi süre benzinle gittim.Kapattıım.Çalıştırdım sorun yok.Lpg de gittim kapattım.Çalıştırırken gene aynısı oldu.Sıcakken daha çok oluyor.Bence boğulma yüzünden oluyor gibi geldi.Bir arkadaşımda da kontağı kapatınca da lpg enjektörlerindeki elektrik hemen kesilmediği için silindire lpg doluyormuş.Çalıştırırken benzin de dolunca boğuluyor tabi.Ve geç çalışıyor.Eğer sorun bu ise çözümü nasıl olabilir?

Aracınızın markası model bilgileri nedir?

Araç vw polo. Yalnız daha servise bahsetmedim bu sorundan.Haftaiçinde gideceğim.Bu sorunun birçok kişide olduğunu duyuyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar.

2004 vw polo

Aracınızda kullandığınız lpg sisteminin marka ve modelini montaj yapan yetkili bayi ve plaka bilgilerini yazarmısınız.

Merhabalar,
    benim aracım 2007 model otomatik vites honda civic.
    Aracımda BRC marka LPG sistemi takılı,
    bu sistemle bir ilgisi varmı bilmiyorum ama, sabahları (çok soğuk olmasa bile) aracımı marşa basıp çalıştırdığım zaman, hemen gaz vermezsem araç stop ediyor. Günün diğer saatlerinde bir problem olmuyor.
    Bende 2000 model bir honda civic daha var, oda LPG li, 2007 model arabama gaz vermeden çalıştıramadığım havalarda, 2000 model arabam doğrudan çalışıyor. hava soğukluğundan olsa iki aracında çalışmaması lazım diye düşünüyorum. Fakat biri çalışıyor, diğeri çalışmıyor.
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler