+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMW 3.18i Hakkin Yardım Lütfen

Angry BMW 3.18i Hakkin Yardım Lütfen

Öncelikli olarak herkese selamlar.
    Ben bundan 2 ay önce bmw 3.18i 2001 model aracıma romano marka lpg sistemi taktırdım.
    takdırdığım günden beri sıkıntılarım bitmedi malesef.Artık 1600 lira verdiğim bu sistemi söktürme derecesine kadar geldim denilebilir.
    fazla kafanızı şişirmeden sorunuma geçmek istiyorum.
    Takdırdığım günden beri sabahları araç gaza geçtiğinde rolanti bozukluğu, 65 dereceye gelene kadar yığılma oluyor.araç 35 derecede gaza geçiyor.
    Bişiler yapıyorlar ediyorlar tamam oldu deniliyor araç bu seferde 4 silindir 118 bg olmasına rağmen 360-400 lira arası yakıyor zaten bu araç benzindede aynı parayı yakıyor.
    Şimdi siz araçda şu bu bozuk diyeceksiniz bende siz bunu sormadan ben yanıtlayayım.
    Manifot kelebeği 450tl değişdi buji değişdi lambda sensörü değişdi 350tl ateşleme ile ilgi aklınıza gelecek herşeyi yaptırdım ve bu bana yaklaşık 2000tl e maloldu.Şimdi ben bu lpg i taktırmakla tafaruf edeyim derken büyük bir belanın içine düşdüm.En büyük sıkıntı klometre göstergesinde benzinde ne kadar yakıtla ne kadar yol gideceğini gösteren bölüm habire yukarı doğru çıkıyor
    Lpg e bulaşmadan önce 11/100 km olan yer şimdi 15.5/100 km oldu.
    Gazı takan arkadaşlara (lambda) sensör bağlantısını yapmalarını söyledim ama gerekmediğini söylediler.Lambda sensör bağlantısının lpg sisteminde bağlanması gerekmiyormu.
    şimdi ben bu lpg i söktürüp benzinlemi kullanayım yoksa başka uyumlu olabilecek bir sistememi bakayım bu konuda yardımınızı ve bilgilerinizi bekliyorum.
    saygılarımla herkese hayırlı işler diliyorum..

Cevap: BMW 3.18i Hakkin Yardım Lütfen

Lamda bağlantısı gerek yok sorununuzu çözmez.Yakıt tüketim değeriniz 15,5/100 olduğuna göre lpg'de aracınız çok fakir kontrol ettiriniz.

Usdam bana bir akıl ver ben şimdi ne yapmam gerekiyor. Anladığım kadarıyla ben romano takmakla hata yaptım çünkü takanlar bile ayarlarından bişey anlamıyor.Ben bunu söktürüp BRC taktırsam sorunum çözülürmü?.
    Engin deneyimlerinizle lütfen bana bir yol gösterin
    saygılarımla..

Bizim başka bir marka hakkında yorum yapmamız etik olmaz bu tür soruları yetkili bayilerimiz ile görüşmeniz daha faydalı olur.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler