+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: araclarin teklemesi

yeni versiyon renault araclarda ilk kalkista benzinde veya lpg de tekleme yapiyorsa bobinlere bakilmasi gerekir.bujilerin her 10000 km degismsi gerekli.hava filtresi orjinal ve yeni olmali.eski model araclarda patlama varise ozellikle reno 19 ve 8 valf megane arabalarin buji ayari 75 mm olmali.buji kablolari yenilenmeli.eski tip montajlarda.ayni patlama olayi ornegin eski model opellerde oluyor.

Kadir Abi ve Sayin Ozelreno,

Ilk oncelikle tesekkur etmeliyim. Cunku bu baslik benim sorunuma o kadar denk geldi ki anlatamam Hatta bugun internete girmemin nedeni bu sorunumu dile getirmek yardim talep etmekti.

Aracim 97 model Renault Europa 1,8 RTI 

Kalkislarda teklemeyle ilgili bir sorunum yok. Aracim benzinde nasil kalkiyorsa LPGde de oyle kalkiyor.

Benimki biraz farkli ama ,sorunun bujilerden degil de buji kablolari vbden olacagini dusunuyorum. Cunku bujilerimi yetkili serviste degistireli daha 1000 km. oldu.

Aracimdaki sorun, otobanda 5. viteste 90 km/h hizla ilerlerken, hani arac giderken klimayi kapatirsinizda aracta bi rahatlamayla birlikte kisa sureli de olsa bi one atilma olur.

Iste anlatabildigimi umaraktan, benim yasadigim tekleme sorunu bu...!!!

Bu sorunu yaklasik 350 km de 2 sefer yasadim. Ikisinde de otobanda ilerlerken oldu.

Arac kisa sureli de olsa iki sefer sarsildi.

Nedeni acaba Atesleme Sistemi , buji kablolari vb mi?

Yoksa tamamen baska bisey mi? 

Simdiden tesekkurler...

Ozelreno nun da dedigi gibi sorun atesleme bobini ve kablolarinda buyuk ihtimalle. Nadiren kesiklik yapmasi buna isaret ediyor.

kadir abi bi yorum yapicakmisin benim yazdigim son mesaja?

Sn. Uur,
    Oncelikle EGR valfini (Egzos sirkulasyon) temizlettir. 
    Rolanti valfi (IAC), Rolanti hiz kontrol valfi (ISC) kontrolu da gerekir.
    Iyi gunler.

tesekkur ettim..

sn Uur ben zer sorunlari bende yasamistim.Uzun sure neden kaynaklandigini bulamamistim : ancak ilk bakilacak yere en son baktigimiz icin gozden kacmisti...uzun lafin kisasi hafa filtresinin yerine tam oturup oturmadigini aracin baska yerden hava alip almadigini kontrol ettir derim..

benim aractada mikserli sistem olsa sanirim 30 kere hava filitre kutusu dagilirdi.tekleme bendede  oluyor.ama o kadar onemsemiyorum.bujiler yeni.simdi kalkipta buji kablolarini falan mi degismemiz lazim.130 ytl istiyolar takimina.haybeyede degismek istemiyorum.
    kadir bey benim asil merak ettigim nokta su:
    arac benzindeyken gaza her basisimda anlik gaz yiyor araba bosta iken.lakin lpg ye gecince anlik gaz veremiyorum yani aragazi veremiyorum.homurdaniyo motor.yalniz gene lpg de iken 6000 bin devire kadar kesintisiz gaz basabiliyorum butun viteslerde.bosta ve vitteste gaza basmanin ne farki olabilir...birde misal verecek olursak 3 cu viteste 50-60km/h suratle giderken birden gazi koklersem tekleme gibi bise yapiyo motor.araci sakin surursem hic bir sikayetim yok.
    bu urunden hayal kirikligi yasamak istemiyorum.saygilar.

tr06e 
    yarin bakarim onada..gecen gun kendim degismistim filitreyi tam takmistim ama kontrol ederim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler