+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 323 practica

323 practica

merhabalar ben yeni aracımı yeni aldım ve üzerinde tek nokta enjeksiyonlu sistem var. ama aracın çekişi ii değil gibime geliyor.tek nokta takıldığı için aracı kısıtlıyor olabilir mi acaba?benzine alsam kıyaslamasını yapmam sağlıklı olabilir mi?bide tek nokta ile sıralı arasındaki farkı tam olarak anlatabilirseniz sevinirim...

Cevap: 323 practica

Tek nokta enjeksiyon tek enjektör vasıtası ile bütün silindirlerin beslenmesi üzerine kuruludur.Çok noktadan enjeksiyon ise her silindir başına bir enjektör düşecek şekilde her silindirin ayrı ayrı beslenmesi ve ateşleme sırası gelen silindire yakıt püskürme stratejisi üzerine kuruludur.Tek nokta enjeksiyonlu lpg sistemleri motorun hava girişine yerleştirilen mikser ile monifolta oluşan vakum vasıtası ile motorun lpg ile beslenmesine dayanır.Sıralı sistem lpg ise her silindirin ayrı bir ejektör ile benzin ECU'sun komutlarını takip ederek beslenmesi prensibine göre çalışr.Bu sistem ise benzine yakın performans alma ve daha az lpg tüketim değeri daha iyi bir sürüş konforu elde etmenizi sağlar.Bilginize saygılar.

bilginiz için teşekkür ederim.peki bursada araştırmasını yaptım atiker 750 tl zavoli 1300 tl istiyor bu aracı sıralıya çevirmek için bu fiyatlar normal mi veya bunun daha uygun bir şekli yok mu?bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim....

Bu konuda sadece yetkili bayilerimiz ile görşmenizi tavsiye edebiliriz.Saygılar

bide son olarak bu gaz sistemine ne kadar sürede ne gibi bakımlar yapılıyor?

Bakım aralığı 10.000 km'dir.Filtreler değişiyor kaçak ve ayarlar kontrol ediliyor.

peki filtrelerde sorun varsa çekiş düşer mi?

Evet fitre kirlenmiş ise aracın yakıt yönünden fakir kalmasına sebebiyet vereceği için çok yakmasına yol açar bu arada zengin karışımında fazla yakıta sebebiyet verdiğini belirtmek isteriz.

o zaman ben yarın bi göstereyim filrelere ayarlara bi baksınlar...

bu filtre dediğiniz gaz sisteminin filtresi değil mi? aracın hava filtresi değil yani?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler