+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sesli uyarıdan sonra benzine geçme

sesli uyarıdan sonra benzine geçme

brc tüp taktıralı daha 12 gün oldu. Gaz bitince sesli uyarı sistemi başladı bir dakika bekledim benzine kendi geçecek mi diye ancak geçmedi kendim düğmeye basarak geçirdim acaba sesli ikazdan sonra tam olarak ne zaman benzine geçiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevap: sesli uyarıdan sonra benzine geçme

Sesli uyarı lpg'nin bitmesi nedeni ile aracın benzine geçtiğini haber veriyor yani sesli uyarı sırasında araç benzin ile yol almaktadır lpg dolumu yapılmadığı sürece sesli uyarı devam eder sesi sonlandırabilmek için anahtarı manuel olarak benzin konumuna getirmeniz gerek dolum yaptıktan sonra tekrar manuel olarak lpg moduna geçmeniz gerek.Sesli uyarı sırasında aracı stop edip dolumdan sonra tekrar çalışmanız durumun da sistem her hangi bir müdahaleye gerek kalmaksızın lpg moduna devam eder.

yardımınız için teşekkürler

Bugün aracımda çeyrek depo gaz varken.YAni son led yanarken sinyal verdi ve benzine geçti.Sürekli sinyal vermeye devam ediyordu.Bende önce düğmeye basarak sistemi kapattım.Sonra tekrar açtım ve lpg ye geçti bi sıkıntı göstermeden.Bu neden olmuş olabilir acaba?

Aşı soğuklarda depoda az gaz olmasından ani gaza yüklenmelerde yapabilir.Fakat normal kullanımda yapmaması gerek.Durumu yetkili servise iletebilirsiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler