+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ford Focus 2010 115 hp lpg montajı-ve görüşler

Ford Focus 2010 115 hp lpg montajı-ve görüşler

Buradan da destek alarak lpg 'ye geçmeye kara verdim ve brc montajı yapan bir ford servisinde aracımın dönüşümü bugün yapılıyor.

Olumlu ve olumsuz tecrübelerimi buradan sizinle paylaşacağım.

Cevap: Ford Focus 2010 115 hp lpg montajı-ve görüşler

bugün aracımı teslim aldım ve ruhsat işlemlerini hallettim.YArın ruhsatımı alacağım inşallah.

İlk izlenim olarak
    +Her hangi bir arıza lambası yanmadı.
    +Geçişler ve hızlanmalarda hemen hemen hiç hissedilmiyor.

+47 lt lpg tankım yaklaşık 35-36 lt yakıt aldı.

-Yanlız doldurduktan sonra mıyır mıyır bir dönen metal sesi gelmeye başladı .Zannedersem valfin açma sesi,umarım keser bir süre sonra.Kesmez ise 2 depo kullandıktan sonra yapılacak kontrolde düzelttirebilirim sanırım.

-eksi olarak söyleyebileceğim ikinci şey ise ince stepneden dolayı konulan tankın biraz yukarda kalması.Bunu da izolasyon malzemesi satan yerlerden kestireceğim strafor ile halletmeyi düşünüyorum.

şimdilik bu kadar ,ben taktırmadan önce 2. kullanıcı yorumlarına çok ihtiyaç duydum umarım buradan paylaşacağım tecrübeler ile lpg ye geçmeyi düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Hayırlı olsun

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59
    www.ozenclerotogaz.com.tr

Bu hafta sonu bagaj yüksekliği sorununu bauhaus 'tan aldığım 5 cm lik izolasyon maddesini bagaj halısına ve stepne çukuruna göre keserek hallettim.

Tanktan gelen ses ise basınç düşünce baya azaldı gibi geliyor.Bi dahaki gaz alışımda gene gelecekmi bakacağız.

Bu arada ev ile iş yerim arası yakın olduğundan sabahları gaza biraz geç geçiyor.Dolayısı ile benzin tüketimim de oluyor.Bi dahaki dolumda tüketim bilgilerini de ileteceğim.

Geçiş sıcaklığı 35 dereceye çekilebilir.Daha aşağısını önermiyoruz.

Aracımla ilk uzun yol deneyimimi gerçekleştirdim.

İlk izlenimlerim ;

1-seviye ledleri aynı oranda gaz kaldığını ifade etmiyor.
    ilk ve 2. led çok çabuk sönüyor ama son led yanıp sönmeye başladığında 343 km de idi 430 km de henüz bitmeden gaz aldım.
    2-şehir içinde çok belli olmasa da çok az bir performans kaybı uzun yakoşlarda hissediliyor.
    3- 430 km sonunda gaz tamamen bitmeden fulledim ve 35 lt gaz aldı tankım.1,81 di gazın litresi ve yaklaşık olarak 0,148-0,150 kr yaktı aracım.

Yol bilgisayarı 7,1 lt gösteriyordu 3,65 tl den 0,259 yakacaktı yani. şu halde uzun yolda %42 daha tasarruflu oluyor lpg.

sayın 2 a mühendislik yetkilileri
    ben 2009 model ford focus araç sahibiyim
    aracı mart ta 0 aldım yaklaşık 16000 km bindim
    fakat benzin fiyatlarından dolayı binmeye korkuyorum
    acaba garantisi bitmeden lpg sistemi taktırsam sorun olurmu birde lpg takılınca motor arıza ışığı nın yandığını söylediler
    brc de bu durum çözümü armı

Garanti konusunu Ford yetkili servisi ile görüşünüz.Sistemlerimiz ile aracınızın benzinde veya lpg'de herhangi bir mekanik arızası yok ise arıza lambanız yanmayacaktır.

merhaba arkadaşlar; benim aracım 2008 model Ford Focus 1.6 115 hp ve aracıma BRC marka lpg taktırmayı düşünüyorum ve araştırmalarım sonucu PİPO sisteminin gayet güzel bir sistem olduğunu okudum ancak bu PİPO sistemi benim aracıma olurmu?tavsiye edermisiniz?kullanan arkadaşlar memnunmu?araca ne gibi faydaları ne gibi zararları vardır?yardımcı olabilirseniz sevinirim tesekkurler

Aracınıza gaz pipolu montaj mümkün ,pipolu montaj sayesınde lpg gazı yanma odasına en yakın yerden en doğru açıyla aracınızın emme manıfoltu delinmeden gönderiliyor.Bu işlem aracın performansına ve de yakıt tasarrufuna olumlu etkide bulunuyor.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ

Alıntı FireWalkeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar; benim aracım 2008 model Ford Focus 1.6 115 hp ve aracıma BRC marka lpg taktırmayı düşünüyorum ve araştırmalarım sonucu PİPO sisteminin gayet güzel bir sistem olduğunu okudum ancak bu PİPO sistemi benim aracıma olurmu?tavsiye edermisiniz?kullanan arkadaşlar memnunmu?araca ne gibi faydaları ne gibi zararları vardır?yardımcı olabilirseniz sevinirim tesekkurler

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler